08:43 26.10.2018

Асоціація газового ринку України побоюється, що регуляторна служба затвердить постанову про PSO заднім числом

1 хв читати
Асоціація газового ринку України побоюється, що регуляторна служба затвердить постанову про PSO заднім числом

Асоціація газового ринку України побоюється, що Державна регуляторна служба України (ДРСУ) затвердить постанову про продовження дії спеціальних зобов'язань (PSO) із продажу газу населенню і теплокомуненерго заднім числом.

В асоціації зазначають, що затверджений Кабінетом Міністрів проект постанови про PSO, аналіз його регуляторного впливу та експертні висновки до цього часу ніде не оприлюднено.

"На думку Асоціації, наразі матимуть місце намагання головного розробника Міненерговугілля постфактум погодити текст постанови, зокрема і з ДРСУ", - йдеться в листі на голову служби, оприлюдненому на сайті асоціації,

В Асоціації вважають, що проектом постанови, який пройшов через усі необхідні процедури, є положення про PSO, оприлюднене на сайті Міненерговугілля в січні 2018 року, згідно з яким газзбути отримують безпосередньо доступ до газу "Укргазвидобування" для його продажу населенню, минаючи НАК "Нафтогаз України". За "Нафтогазом" було запропоновано зберегти зобов'язання з постачання газу для потреб виробників теплової енергії.

У "Нафтогазі" піддали різкій критиці цей варіант проекту, заявивши, що в пропонованій моделі найбільшу вигоду отримують газзбути, більшість яких контролюють структури бізнесмена Дмитра Фірташа,

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України на засіданні 19 жовтня ухвалив рішення збільшити ціни на природний газ для населення і ТКЕ з 1 листопада на 23,5%. Водночас, крім ціни, й інші деталі самої постанови є вкрай важливими для багатьох учасників ринку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА