Інтерфакс-Україна
18:18 30.10.2018

ІТ-індустрія в 2018 р. сплатить близько 10 млрд грн податків

2 хв читати
ІТ-індустрія в 2018 р. сплатить близько 10 млрд грн податків

ІТ-індустрія України в 2018 році сплатить 9-10 млрд грн податків.

Такі дані наведено в результатах дослідження експертів Асоціації IT Ukraine та Офісу ефективного регулювання (BRDO).

"За перше півріччя 2018 року сума внесених українською ІТ-індустрією податків зросла на 30,1% і становила близько 5 млрд грн. Ми прогнозуємо, що до кінця року вона становитиме 9-10 млрд грн, які підуть як до місцевого бюджету, так і бюджету країни", - наведено в повідомленні на сайті асоціації слова президента IT Ukraine, керуючого директора GlobalLogic в Україні Ігоря Бєди.

В IT Ukraine також зазначають, що, за даними Державної фіскальної служби (ДФС), сума сплачених ІТ-компаніями податків у 2014-2017 роках щорічно зростала в середньому на 27% і сягнула 4,1 млрд грн. У 2018 році ця тенденція зберігається.

Значна кількість ІТ-спеціалістів співпрацює з компаніями за контрактом як фізичні особи-підприємці і самостійно сплачує єдиний податок. Обсяг його надходжень, за даними ДФС, становив 3,2 млрд грн у 2017 році.

Згідно з проведеним у рамках дослідження опитуванням, оплата послуг спеціалістів - це 80-85% витрат компаній.

Крім того, стрімко зростає значущість ІТ-послуг у структурі українського експорту.

"За результатами першого півріччя 2018 року ІТ-послуги обігнали трубопровідний транспорт і стали другою найбільшою галуззю з експорту послуг − понад 20% усіх послуг, що експортувалися", - констатується в повідомленні.

Згідно з опитуванням компаній, доходи вітчизняного ІТ-бізнесу переважно мають іноземне походження - українські розробники співпрацюють із США, Великою Британією, Німеччиною, Канадою, Ізраїлем, Швецією та Швейцарією.

"За збереження поточних умов темпи зростання ІТ-галузі найближчими роками становитимуть 20-25%. Але потенціал України у сфері ІТ-продуктів та послуг значно більший... Зростання галузі на 25-30% можливе в найближчій перспективі, якщо уряд та держава загалом сфокусуються на пріоритетних галузях та почнуть комплексно вирішувати нагальні проблеми", - наведено у звіті IT Ukraine слова керівника Epam Ukraine Юрія Антонюка.

Він зазначив, що нагальними проблемами ІТ-бізнесу в Україні є: працевлаштування іноземців, розвиток людського капіталу та освіти, скасування застарілих законодавчих бар'єрів, розвиток екосистеми та створення технологічних парків.

Асоціація IT Ukraine - спільнота сервісних ІТ-компаній, які провадять свою діяльність на території України. Заснована в 2004 році та є платформою для відкритого діалогу між представниками індустрії інформаційних технологій та органами державної влади.

Офіс ефективного регулювання - незалежний експертно-аналітичний центр, створений з ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та західних партнерів. Фінансується Європейським Союзом у рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін погодив перший внесок 2 млрд грн на підтримку 200 прифронтових і прикордонних громад у 8 областях – Зеленський

ФРС не змінюватиме базову ставку до отримання більшої ясності - Павелл

Обмеження переказів фізосіб збереглися й після припинення обмежень НБУ завдяки міжбанківському меморандуму

"ГарПок" працює над дорожньою картою погашення понад 22 млрд грн боргів перед ВДЕ

ДОТ за час існування зекономив 15% на закупівлях ПММ

Вартість оренди комерційних площ у складі ЖК майже досягла довоєнного рівня

Деякі українські металургійні компанії можуть вийти з ринку США через підвищення мит - ЄБА

УЗ відновила після кібератаки частину функцій в особистому кабінеті на "E-Портал УЗ-Карго"

АМКУ застеріг виробників яєць від надмірного експорту, що загрожує внутрішньому ринку

Ощадбанк продовжив термін дії карток до 31 грудня 2025 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА