Інтерфакс-Україна
18:18 30.10.2018

ІТ-індустрія в 2018 р. сплатить близько 10 млрд грн податків

2 хв читати
ІТ-індустрія в 2018 р. сплатить близько 10 млрд грн податків

ІТ-індустрія України в 2018 році сплатить 9-10 млрд грн податків.

Такі дані наведено в результатах дослідження експертів Асоціації IT Ukraine та Офісу ефективного регулювання (BRDO).

"За перше півріччя 2018 року сума внесених українською ІТ-індустрією податків зросла на 30,1% і становила близько 5 млрд грн. Ми прогнозуємо, що до кінця року вона становитиме 9-10 млрд грн, які підуть як до місцевого бюджету, так і бюджету країни", - наведено в повідомленні на сайті асоціації слова президента IT Ukraine, керуючого директора GlobalLogic в Україні Ігоря Бєди.

В IT Ukraine також зазначають, що, за даними Державної фіскальної служби (ДФС), сума сплачених ІТ-компаніями податків у 2014-2017 роках щорічно зростала в середньому на 27% і сягнула 4,1 млрд грн. У 2018 році ця тенденція зберігається.

Значна кількість ІТ-спеціалістів співпрацює з компаніями за контрактом як фізичні особи-підприємці і самостійно сплачує єдиний податок. Обсяг його надходжень, за даними ДФС, становив 3,2 млрд грн у 2017 році.

Згідно з проведеним у рамках дослідження опитуванням, оплата послуг спеціалістів - це 80-85% витрат компаній.

Крім того, стрімко зростає значущість ІТ-послуг у структурі українського експорту.

"За результатами першого півріччя 2018 року ІТ-послуги обігнали трубопровідний транспорт і стали другою найбільшою галуззю з експорту послуг − понад 20% усіх послуг, що експортувалися", - констатується в повідомленні.

Згідно з опитуванням компаній, доходи вітчизняного ІТ-бізнесу переважно мають іноземне походження - українські розробники співпрацюють із США, Великою Британією, Німеччиною, Канадою, Ізраїлем, Швецією та Швейцарією.

"За збереження поточних умов темпи зростання ІТ-галузі найближчими роками становитимуть 20-25%. Але потенціал України у сфері ІТ-продуктів та послуг значно більший... Зростання галузі на 25-30% можливе в найближчій перспективі, якщо уряд та держава загалом сфокусуються на пріоритетних галузях та почнуть комплексно вирішувати нагальні проблеми", - наведено у звіті IT Ukraine слова керівника Epam Ukraine Юрія Антонюка.

Він зазначив, що нагальними проблемами ІТ-бізнесу в Україні є: працевлаштування іноземців, розвиток людського капіталу та освіти, скасування застарілих законодавчих бар'єрів, розвиток екосистеми та створення технологічних парків.

Асоціація IT Ukraine - спільнота сервісних ІТ-компаній, які провадять свою діяльність на території України. Заснована в 2004 році та є платформою для відкритого діалогу між представниками індустрії інформаційних технологій та органами державної влади.

Офіс ефективного регулювання - незалежний експертно-аналітичний центр, створений з ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та західних партнерів. Фінансується Європейським Союзом у рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

Прямий вплив нових тарифів США на українську економіку буде незначним – НБУ

"Укрнафта" з початку 2025 р. отримала 113 нових одиниць спецтехніки та транспорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА