Порошенко заявляє про досягнення певного порозуміння з МВФ щодо впровадження в Україні податку на виведений капітал
Президент України Петро Порошенко наголошує, що займатиме послідовну позицію в питанні впровадження в Україні податку на виведений капітал, і заявляє про досягнення певного порозуміння з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у цьому питанні.
Говорячи про податок на виведений капітал на зустрічі з українськими та міжнародними бізнес-асоціаціями в Києві в середу, глава держави зазначив, що це питання було одним із ключових під час нещодавніх переговорів з МВФ. "Більше часу, ніж на дискусію щодо податку на виведений капітал з МВФ, було витрачено хіба що на урядові дебати стосовно тарифів", - сказав він.
"Від тотального заперечення цієї реформи, від категоричного "ні", на щастя, МВФ перейшов до її певного сприйняття", - зазначив П.Порошенко, уточнивши: "Ключові питання - бюджетні ризики, компенсатори".
Президент висловився за якнайшвидше вироблення прийнятної моделі цієї реформи для всіх сторін, зокрема для уряду, українського політикуму, міжнародних партнерів і бізнесу.
"Зі свого боку я не маю наміру відходити від ідеї податку на виведений капітал і сподіваюся, що її буде реалізовано за першої можливості", - сказав він.
"Хочеш вивести гроші (за межі України) на споживання, будь ласка, заплати. Хочеш інвестувати в розвиток (економіки та бізнесу - ІФ) - держава стимулює", - сказав П.Порошенко, пояснюючи свою думку.
Як повідомлялося, проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал" (№8557) авторства П.Порошенка зареєстровано у Верховній Раді в липні.
За словами президента, законопроект "не має і не входитиме в жодні суперечності з Міжнародним валютним фондом, оскільки цей законопроект набуде чинності лише тоді, коли у бюджеті буде передбачено відповідні компенсатори".