Інтерфакс-Україна
12:59 02.11.2018

Кабмін рекомендував регулятору виділити Луганській ТЕС кошти для переходу на спалювання газу

2 хв читати
Кабмін рекомендував регулятору виділити Луганській ТЕС кошти для переходу на спалювання газу

 Кабінет Міністрів України рекомендував Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП), встановити додатковий платіж ТОВ "ДТЕК Східенерго" для покриття додаткових витрат Луганської ТЕС на виробництво електроенергії з використанням природного газу до моменту відновлення постачань вугілля.

Відповідна рекомендація міститься у розпорядженні №781-р від 31 жовтня 2018 року, текст якої оприлюднено на урядовому порталі.

Станом на ранок 2 листопада запаси вугілля на складах Луганської ТЕС становили лише 3,8 тис. тонн, чого вистачить на дві-три доби роботи.

Як повідомлялося, Луганська ТЕС, що працює у "відокремленому острові", є єдиним виробником електроенергії в області, від якого залежить наявність світла і тепла у будинках 1 млн споживачів.

Постачання вугілля на ТЕС із квітня 2017 року здійснювалися з активу "ДТЕК" у РФ - шахтоуправління "Обухівська" (Ростовська обл.), оскільки станція може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС контрольованою українською владою територією немає. Із жовтня поточного року Російська залізниця не підтверджує відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу квот на постачання вугілля.

На сьогодні з об'єднаної енергосистеми України ланцюжком повітряних ліній 110 кВ можна забезпечити для області лише 60 МВт. У разі зупинення Луганської ТЕС на контрольованій території Луганської області виникне дефіцит потужності у 180-220 МВт.

"ДТЕК" створено в 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговано функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IFC має в Україні проєкти в розробці на найближчі 18 місяців на $3 млрд

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – думка

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

Банки можуть пом’якшити ліміти на Р2Р перекази після створення реєстру дропів – НАБУ

Україні потрібне продовження взаємовигідних умов торгівлі агротоварами з ЄС – міністр агрополітики

Шмигаль очікує від нового керівника "Нафтогаза" Корецького нарощення українського газовидобутку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА