19:58 07.11.2018

Профільний комітет рекомендував ВР підтримати законопроект про фінансову прозорість електронних ЗМІ

2 хв читати
Профільний комітет рекомендував ВР підтримати законопроект про фінансову прозорість електронних ЗМІ

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроект про запровадження основ фінансової прозорості електронних засобів масової інформації (№8494).

Як повідомляє прес-служба партії "Народний фронт", депутати якої стали ініціаторами цього законопроекту, таке рішення підтримали більшість членів комітету на засіданні в середу.

Голова профільного комітету, заступник керівника фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар зазначила, що необхідність розробки цього законопроекту виникла у зв'язку з тим, що сьогодні Україна протистоїть гібридній агресії Російської Федерації, впливовою складовою якої є інформаційна агресія.

"Звідки виникла потреба цього законопроекту? Ми є представниками воюючої країни, яка в умовах агресії Російської Федерації, фактично, має на своїй території, можливо, інформаційних агентів. Звідси виникла ця ідея. Звідки кошти на фінансування частини телеканалів?" - зазначила вона.

Депутат нагадала, що український парламент уже зробив кілька кроків для вирішення питання прозорості фінансування ЗМІ, ухваливши відповідний закон, проте залишилися певні невирішені питання.

"Закон про прозорість медіа справді працює на 98%, але є частина тих 2% інформаційних ресурсів, щодо фінансування яких виникають серйозні проблеми. І як вирішувати, щоб до нас не заходив "кеш" із держави-агресора для підтримки інформаційної політики держави-агресора – це наше з вами завдання", - зазначила В.Сюмар.

За її словами, прийняття цього законопроекту є "пошуком шляхів, як вирішити питання державної безпеки в контексті інформаційної безпеки держави".

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект запроваджує правові засади реалізації організаціями мовлення вимог щодо фінансової прозорості, встановлює законодавчі правила оприлюднення звітності про фінансування електронних ЗМІ та наділяє Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення повноваженнями з контролю та перевірки достовірності наданих відомостей.

На думку авторів законодавчої ініціативи, ухвалення закону сприятиме створенню правового механізму та врегулювання питань фінансової прозорості електронних засобів масової інформації, зменшенню впливу на інформаційну політику телерадіоорганізацій, підвищенню прозорості ринку електронних ЗМІ, забезпеченню свободи слова та створенню ефективних передумов для недопущення цензури.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гройсман про можливий дефолт: Я вважаю, що для українців криз уже достатньо

В ЄС і ЄІБ рекомендують Україні відкласти введення нового ринку електроенергії на певний час

Україна збільшила запаси в ПСГ до 11 млрд куб. м

Інвестиційний план мережі TEN-T передбачає будівництво в країнах "Східного партнерства", в т.ч. в Україні, 4800 км авто- і залізничних шляхів

Зеленський і глава НБУ обговорили важливість незалежності Центробанку

Радник Зеленського Данилюк наполягає на виконанні умов МВФ до виборів та анонсує переговори про нову програму після них

В ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відкласти введення нового ринку електроенергії на обмежений час

РФ прокачає з території Білорусі близько 1 млн т "брудної" нафти, з території Польщі - в 4 рази менше

ЄС очікує від України перетворення на транспортний хаб між Європою та Азією - гендиректор Єврокомісії з питань транспорту

У Зеленського на вівторок запланована зустріч із місією МВФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА