Інтерфакс-Україна
19:58 07.11.2018

Профільний комітет рекомендував ВР підтримати законопроект про фінансову прозорість електронних ЗМІ

2 хв читати
Профільний комітет рекомендував ВР підтримати законопроект про фінансову прозорість електронних ЗМІ

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроект про запровадження основ фінансової прозорості електронних засобів масової інформації (№8494).

Як повідомляє прес-служба партії "Народний фронт", депутати якої стали ініціаторами цього законопроекту, таке рішення підтримали більшість членів комітету на засіданні в середу.

Голова профільного комітету, заступник керівника фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар зазначила, що необхідність розробки цього законопроекту виникла у зв'язку з тим, що сьогодні Україна протистоїть гібридній агресії Російської Федерації, впливовою складовою якої є інформаційна агресія.

"Звідки виникла потреба цього законопроекту? Ми є представниками воюючої країни, яка в умовах агресії Російської Федерації, фактично, має на своїй території, можливо, інформаційних агентів. Звідси виникла ця ідея. Звідки кошти на фінансування частини телеканалів?" - зазначила вона.

Депутат нагадала, що український парламент уже зробив кілька кроків для вирішення питання прозорості фінансування ЗМІ, ухваливши відповідний закон, проте залишилися певні невирішені питання.

"Закон про прозорість медіа справді працює на 98%, але є частина тих 2% інформаційних ресурсів, щодо фінансування яких виникають серйозні проблеми. І як вирішувати, щоб до нас не заходив "кеш" із держави-агресора для підтримки інформаційної політики держави-агресора – це наше з вами завдання", - зазначила В.Сюмар.

За її словами, прийняття цього законопроекту є "пошуком шляхів, як вирішити питання державної безпеки в контексті інформаційної безпеки держави".

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект запроваджує правові засади реалізації організаціями мовлення вимог щодо фінансової прозорості, встановлює законодавчі правила оприлюднення звітності про фінансування електронних ЗМІ та наділяє Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення повноваженнями з контролю та перевірки достовірності наданих відомостей.

На думку авторів законодавчої ініціативи, ухвалення закону сприятиме створенню правового механізму та врегулювання питань фінансової прозорості електронних засобів масової інформації, зменшенню впливу на інформаційну політику телерадіоорганізацій, підвищенню прозорості ринку електронних ЗМІ, забезпеченню свободи слова та створенню ефективних передумов для недопущення цензури.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

Кабмін прогнозує прискорення зростання ВВП України до 4,5% у 2026 р. та 5% у 2027 р. - Бюджетна декларація

ПриватБанк продасть "безнадійні" кредити на суму 5,2 млрд грн через СЕТАМ

Законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2025 на 449 млрд грн зареєстрований в Раді

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА