19:58 07.11.2018

Профільний комітет рекомендував ВР підтримати законопроект про фінансову прозорість електронних ЗМІ

2 хв читати
Профільний комітет рекомендував ВР підтримати законопроект про фінансову прозорість електронних ЗМІ

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроект про запровадження основ фінансової прозорості електронних засобів масової інформації (№8494).

Як повідомляє прес-служба партії "Народний фронт", депутати якої стали ініціаторами цього законопроекту, таке рішення підтримали більшість членів комітету на засіданні в середу.

Голова профільного комітету, заступник керівника фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар зазначила, що необхідність розробки цього законопроекту виникла у зв'язку з тим, що сьогодні Україна протистоїть гібридній агресії Російської Федерації, впливовою складовою якої є інформаційна агресія.

"Звідки виникла потреба цього законопроекту? Ми є представниками воюючої країни, яка в умовах агресії Російської Федерації, фактично, має на своїй території, можливо, інформаційних агентів. Звідси виникла ця ідея. Звідки кошти на фінансування частини телеканалів?" - зазначила вона.

Депутат нагадала, що український парламент уже зробив кілька кроків для вирішення питання прозорості фінансування ЗМІ, ухваливши відповідний закон, проте залишилися певні невирішені питання.

"Закон про прозорість медіа справді працює на 98%, але є частина тих 2% інформаційних ресурсів, щодо фінансування яких виникають серйозні проблеми. І як вирішувати, щоб до нас не заходив "кеш" із держави-агресора для підтримки інформаційної політики держави-агресора – це наше з вами завдання", - зазначила В.Сюмар.

За її словами, прийняття цього законопроекту є "пошуком шляхів, як вирішити питання державної безпеки в контексті інформаційної безпеки держави".

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект запроваджує правові засади реалізації організаціями мовлення вимог щодо фінансової прозорості, встановлює законодавчі правила оприлюднення звітності про фінансування електронних ЗМІ та наділяє Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення повноваженнями з контролю та перевірки достовірності наданих відомостей.

На думку авторів законодавчої ініціативи, ухвалення закону сприятиме створенню правового механізму та врегулювання питань фінансової прозорості електронних засобів масової інформації, зменшенню впливу на інформаційну політику телерадіоорганізацій, підвищенню прозорості ринку електронних ЗМІ, забезпеченню свободи слова та створенню ефективних передумов для недопущення цензури.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Надходження до Пенсійного фонду України за 2 міс.-2019 зросли на 59% до 2 міс.-2018

Чорнобильська АЕС оголосила тендер на демонтаж нестабільних конструкцій "Укриття" на 2,5 млрд грн

"Альянсенерго" на замовлення "Київобленерго" побудує в Борисполі СЕС до 5 МВт за 7 млн грн

"Укртрансгаз" оголосив тендери на постачання до кінця року 1,37 млрд куб. м газу

Країни ОПЕК + в лютому наблизились до виконання угоди щодо обмеження видобутку на 90%

Мінінфраструктури пропонує Кабміну призначити першим заступником міністра Пограничного, заступниками - Ткачука і Зубка

"Київводоканал" оголосив міжнародний тендер на реконструкцію Бортницької станції аерації на $1 млрд

Профіцит зовнішньої торгівлі України товарами в січні-2019 становив $20,9 млн

Мінфін України повідомив про призупинення заборони місцевим бюджетам розміщувати тимчасово вільні кошти на депозитах

Ford звільнить 5 тис. співробітників у Німеччині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА