Інтерфакс-Україна
18:15 08.11.2018

ДФС вимагає від "Нафтогазу" сплати 16,3 млрд грн ПДВ за виграшем в Стокгольмському арбітражі

2 хв читати
ДФС вимагає від "Нафтогазу" сплати 16,3 млрд грн ПДВ за виграшем в Стокгольмському арбітражі

 НАК "Нафтогаз України" отримав податкове повідомлення про заниження податкових зобов'язань зі сплати податку на додану вартість (ПДВ) на 16,3 млрд грн ($0,6 млрд) у зв'язку з виграним компанією спором у ВАТ "Газпром" у Стокгольмському арбітражі за контрактом на транзит, йдеться в проекті проспекту емісії єврооблігацій НАК, наявному в розпорядженні агентства.

"Нафтогаз" заперечив проти виведення податкової перевірки, і на день укладення цього проспекту цінних паперів не було ні переглянду рішення податкових органів, ні змін у позиції компанії", - наголошується в документі.

НАК пояснює, що Стокгольмський арбітраж присудив йому $4,63 млрд, з яких $3,87 млрд - компенсація втрат і збитків, а $0,76 млрд - відсотки. Як зазначає компанія, до 2016 року послуги з транзиту не обкладалися ПДВ, тому компанія оплатила 4,75 млрд грн цього податку лише за компенсацію за 2016-2017 рр., або за $0,9 млрд із присуджених $3,87 млрд. Однак ДФС визнала всю суму компенсації платою за послуги, на яку слід нарахувати ПДВ в 2018 році.

У проекті проспекту також йдеться про податкові претензії і до "дочки" НАК - "Укртрансгазу": близько 2,34 млрд грн за зобов'язаннями з ПДВ та податку на прибуток і близько 1,57 млрд грн (сумарно близько $0,15 млрд) за неправильно розраховані збитки, однак "Укртрансгаз" оскаржив ці податкові висновки в суді.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом території країни.

За підсумками першого півріччя 2018 року "Нафтогаз" і компанії, що входять до нього, відзвітували про сплату до державного бюджету 71,7 млрд грн податків і дивідендів, або близько 17,7% загальних доходів держбюджету за цей період. За 2017 рік НАК консолідовано сплатив до держбюджету 107,3 млрд грн податків і дивідендів.

НАК за підсумками 2017 року отримав чистий консолідований прибуток 39,45 млрд грн, що в 2,2 рази більше, ніж за 2016 рік. Згідно з аудійованим Deloitte звітом, дохід від реалізації в 2017 році зріс на 18% - до 227,478 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

АТБ, McDonald's и "Укрзализныця" возглавили рейтинги расходов клиентов monobank в 2025 году

АТБ, McDonald's та "Укрзалізниця" очолили рейтинги витрат клієнтів monobank у 2025р

Офіційний курс гривні послабився до нового мінімуму – 43,0757 грн/$1

"Укрзалізниця" тимчасово призупиняє купонні виплати по єврооблігаціях для збереження ліквідності – компанія

IT-Enterprise у 2025р залучив у клієнти "Дарницю", Rozetka, "МХП Легко", Ощадбанк та ще 24 компанії

Інфляція в Україні в 2025р зменшилася до 8% – Держстат

ВАКС задовольнив позов потенційних учасників конкурсу на вибір керуючого активами IDS Ukraine

Демайнери в грудні 2025р. розмінували понад 3 тис. га сільгоспугідь

Митний безвіз-2025: IT-система європейського спільного транзиту здобула визнання в українських перевізників

"Укренерго" законтрактувало 400 МВт базового навантаження "Енергоатома" до кінця січня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА