19:12 08.11.2018

"ДТЕК Енерго" оцінює будівництво залізничних колій до Луганської ТЕС в 1 млрд грн

2 хв читати
"ДТЕК Енерго" оцінює будівництво залізничних колій до Луганської ТЕС в 1 млрд грн

Будівництво залізничних колій до Луганської ТЕС, яка 6 листопада була вимушена перейти на спалювання газу через блокування РФ постачання вугілля, може обійтися у близько 1 млрд грн, повідомив генеральний директор компанії "ДТЕК Енерго" Дмитро Сахарук на брифінгу в Дніпрі в середу.

"Якщо до цього питання підійти системно, залізницю можна побудувати за один рік. За нашими розрахунками, вартість такого будівництва становитиме близько 1 млрд грн", - сказав він, додавши, що протяжність сполучення за різними оцінками становить до 40 км.

"Це невеликі кошти в масштабі країни, зважаючи, що це забезпечить роботу однієї станції, забезпечить електроенергією близько 1 млн жителів на півночі Луганської області", - заявив Д.Сахарук.

У разі, якщо керівництво "Укрзалізниці" ухвалить відповідне рішення про будівництво, "ДТЕК Енерго" може одразу ж розпочати проекти з переобладнання енергоблоків Луганської ТЕС із вугілля марки "А" на вугілля марки "Г". За словами гендиректора, тривалість переобладнання може становити п'ять-шість місяців.

"Будівництво залізничного сполучення дасть змогу не лише з'єднати північ Луганської області з контрольованою територією та забезпечити комунікації не лише для постачання вугілля, а й інших вантажів, та й, за великим рахунком, назавжди зняти ризик того, що північ області може залишитися без електроенергії", - підсумував Д.Сахарук.

За оцінками компанії, за місяць роботи на спалюванні газу Луганська ТЕС, імовірно, витратить від 55 млн куб. м до 60 млн куб. м газу.

Як повідомлялося, 6 листопада Луганська ТЕС вимушено перейшла на спалювання газу через блокування Росією постачання вугілля. З квітня 2017 р. постачання здійснювалися з активу "ДТЕК" у РФ - шахтоуправління "Обухівська" (Ростовська обл.), оскільки ТЕС може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС контрольованою українською владою територією немає. Із жовтня поточного року Російська залізниця не підтверджує відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу квот на постачання вугілля.

"ДТЕК Енерго" - операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію та дистрибуцію електроенергії в структурі холдингу "ДТЕК".

"ДТЕК" створено в 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговано функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінфін спільно з МВФ розробили моделі стрес-тестування роботи держкомпаній

ДТЕК не прогнозує серйозних проблем на тлі обмежень РФ експорту вугілля в Україну

Оскарження в СОТ заборони РФ на експорт товарів України не має перспектив - думка

"Метінвест" заявляє про стабільну роботу підприємств компанії в умовах можливих обмежень з боку РФ

Денаціоналізація ПриватБанку пов'язана з необхідністю повернути держбюджету 155 млрд грн

Обвинувачення і суд повинні скористатися висновками звіту Kroll на замовлення НБУ - заява ЄС щодо ПриватБанку

Майже 30% із $4,3 млрд товарообігу РФ і України потрапило під обмеження - Мінекономрозвитку РФ

Єврооблігації України впали на 0,6-1,4% на новинах про ренаціоналізацію Приватбанку і санкції РФ

Підстави для виплати компенсації екс-власникам ПриватБанку відсутні

Націоналізація ПриватБанку на вимогу його власників була єдиним методом захисту вкладників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА