19:12 08.11.2018

"ДТЕК Енерго" оцінює будівництво залізничних колій до Луганської ТЕС в 1 млрд грн

2 хв читати
"ДТЕК Енерго" оцінює будівництво залізничних колій до Луганської ТЕС в 1 млрд грн

Будівництво залізничних колій до Луганської ТЕС, яка 6 листопада була вимушена перейти на спалювання газу через блокування РФ постачання вугілля, може обійтися у близько 1 млрд грн, повідомив генеральний директор компанії "ДТЕК Енерго" Дмитро Сахарук на брифінгу в Дніпрі в середу.

"Якщо до цього питання підійти системно, залізницю можна побудувати за один рік. За нашими розрахунками, вартість такого будівництва становитиме близько 1 млрд грн", - сказав він, додавши, що протяжність сполучення за різними оцінками становить до 40 км.

"Це невеликі кошти в масштабі країни, зважаючи, що це забезпечить роботу однієї станції, забезпечить електроенергією близько 1 млн жителів на півночі Луганської області", - заявив Д.Сахарук.

У разі, якщо керівництво "Укрзалізниці" ухвалить відповідне рішення про будівництво, "ДТЕК Енерго" може одразу ж розпочати проекти з переобладнання енергоблоків Луганської ТЕС із вугілля марки "А" на вугілля марки "Г". За словами гендиректора, тривалість переобладнання може становити п'ять-шість місяців.

"Будівництво залізничного сполучення дасть змогу не лише з'єднати північ Луганської області з контрольованою територією та забезпечити комунікації не лише для постачання вугілля, а й інших вантажів, та й, за великим рахунком, назавжди зняти ризик того, що північ області може залишитися без електроенергії", - підсумував Д.Сахарук.

За оцінками компанії, за місяць роботи на спалюванні газу Луганська ТЕС, імовірно, витратить від 55 млн куб. м до 60 млн куб. м газу.

Як повідомлялося, 6 листопада Луганська ТЕС вимушено перейшла на спалювання газу через блокування Росією постачання вугілля. З квітня 2017 р. постачання здійснювалися з активу "ДТЕК" у РФ - шахтоуправління "Обухівська" (Ростовська обл.), оскільки ТЕС може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС контрольованою українською владою територією немає. Із жовтня поточного року Російська залізниця не підтверджує відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу квот на постачання вугілля.

"ДТЕК Енерго" - операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію та дистрибуцію електроенергії в структурі холдингу "ДТЕК".

"ДТЕК" створено в 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговано функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Дотримання фіскальної дисципліни є ключовим для макрофінансової стабільності України - МВФ

РФ повернула Україні раніше сплачені судові витрати

Дефіцит зовнішньоторговельного балансу України за 9 міс.- 2018 зріс у 3,1 разу

Зростання ВВП України у III кв.-2018 сповільнилося до 2,8%

РФ оскаржила аргумент України про випуск євробондів "під тиском" у спорі про $3 млрд

Заходи РФ щодо України не вводять прямої заборони на поставки товарів від санкційних компаній

Порошенко на зустрічі з Перрі підтвердив інтерес України до американського досвіду для розробки запасів нафти і газу

Луганська ТЕС перейшла на часткове використання вугілля після розблокування поставок із РФ

США вітають зусилля України із розвитку енергетичної галузі та готові допомагати їй у цьому напрямі - Перрі

США та Україна мають широкий спектр можливостей для поглиблення співпраці в енергетичній галузі - Гройсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА