14:50 09.11.2018

МХП купує словенську Perutnina Ptuj

3 хв читати
МХП купує словенську Perutnina Ptuj

Агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" (МХП) отримав дозвіл Комісії із захисту конкуренції Сербії на придбання 90,69% акцій вертикально-інтегрованої компанії в Південно-Східній Європі Perutnina Ptuj (Словенія).

"Планована концентрація здійснюватиметься на підставі договору про придбання акцій... Після операції MHP SE буде власницею 90,69% акцій від загальної кількості акцій Perutninе. Пов'язані з Perutninе компанії у Сербії ... здійснюють діяльність з виробництва бройлерів, інкубації яєць, виробництва та продажу свіжого і переробленого м'яса птиці", - повідомило сербське відомство.

Як повідомлялося, МХП 21 вересня 2018 року одержав від Slovenian Competition Protection Agency повідомлення про реєстрацію заявки на придбання Perutnina Ptuj.

Про намір придбати акції Perutnina Ptuj агрохолдинг повідомив 26 вересня також на Лондонській фондовій біржі після повідомлення від Federal Competition Authority of Austriа про реєстрацію заявки на покупку.

"МХП робить стратегічний крок із розширення діяльності, що принесе компанії додаткову вартість і посилить її позиції як глобального гравця. У свою чергу, Perutnina Ptuj отримує стратегічного і довгострокового інвестора. Perutnina Ptuj є власницею сильних брендів і значної частки на ринку продукту з доданою вартістю, і МХП готовий підтримати ці позиції за допомогою інвестицій і подальшого розвитку їх у майбутньому", - повідомляв МХП.

МХП, зокрема, має намір поліпшити якість виробничої бази (активів) Perutnina Ptuj.

"Миронівський хлібопродукт" є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені напівтуші курей, які переробляються, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині. Земельний банк агрохолдингу станом на кінець 2017 року становив близько 370 тис. га.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Чистий прибуток МХП у 2017 році зріс у 3,3 рази - до $230 млн порівняно з 2016 роком, виторг - на 13,4%, до $1,288 млрд. За перше півріччя 2018 року чистий прибуток МХП скоротився на 10% - до $190 млн порівняно з аналогічним періодом 2017 року, виторг зріс на 16% - до $694 млн.

Perutnina Ptuj - вертикально інтегрована компанія в Південно-Східній Європі. Має потужності з вирощування бройлерів в Словенії, Хорватії, Сербії, Боснії і Герцеговині. Провадить діяльність у 22 країнах. Налічує 3,5 тис. співробітників у восьми країнах. У Словенії компанія обробляє 4 тис. сільськогосподарських угідь.

Акціонерами Perutnina Ptuj є Slovenian Steel Group (SIJ d.d., 85,16% акцій), підконтрольний йому Holding PMP d.d. (5,53%) та інші (9,31%).

Як наголошується в річному звіті SIJ, у 2017 році група придбала 12,77% Perutnina Ptuj за EUR11,4 млн, довівши своє пряме і непряме володіння до 90,69%.

У звіті активи Perutnina Ptuj Group і Holding PMP були зазначені як активи на продаж і оцінювалися в EUR270 млн, а їх зобов'язання - у EUR133 млн. Компанія SIJ заявляла про плани провести spin-off Perutnina Ptuj до кінця 2018 року.

Згідно зі звітом, обіг Perutnina Ptuj Group у 2017 році виріс до EUR257,11 млн з EUR211,35 млн в 2016 році, EBITDA відповідно - до EUR24,418 млн з EUR24,229 млн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Будівництво "Північного потоку-2" в обхід України - питання не лише економіки, а й енергобезпеки всієї Європи

"Укравтодор" і "УЗ" підписали меморандум про добудову Дарницького моста в Києві до кінця 2021 р.

Держпродспоживслужба у 2020 році відкрила 12 нових ринків для українського аграрного експорту

"Інтергал-Буд" приєднався до держпрограми "Доступна іпотека 7%"

Державні іпотечні програми навряд чи стануть стимулом для розвитку житлобудівництва - думка

Спецпредставник президента США з питань клімату закликав енергетичні компанії розвивати нові технології

Техкомітет ОПЕК+ обговорив варіант зростання нафтовидобутку в квітні на 1,5 млн б/д із урахуванням зростання в Саудівській Аравії

Україна відновила експорт е/е в Європу за скорочення імпорту

Дефіцит зовнішньої торгівлі України в лютому скоротився майже вдвічі

Мінфін знизив ставку 3-міс. ОВДП до 8,5%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА