Інтерфакс-Україна
16:24 13.11.2018

"Укртатнафта" знову пропонує здійснити спецрозслідування щодо імпорту нафтопродуктів

3 хв читати
"Укртатнафта" знову пропонує здійснити спецрозслідування щодо імпорту нафтопродуктів

ПАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ) у листах до голови Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександра Турчинова та прем'єр-міністра Володимира Гройсмана пропонує здійснити антисубсидіарне розслідування щодо імпорту бензинів із Білорусі.

"Укртатнафта" підготувала скаргу щодо порушення та проведення антисубсидіарного розслідування щодо імпорту до України окремих продуктів переробки нафтової сировини (бензинів моторних) походженням із Республіки Білорусь", - йдеться в документі, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна".

В "Укртатнафті" вважають, що слідом за введенням РФ обмежувальних санкцій стосовно низки компаній може послідувати і припинення поставок енергоресурсів, зокрема нафтопродуктів.

За її оцінкою, РФ прямо й опосередковано через білоруські НПЗ контролює левову частку поставок на український ринок бензинів, дизпалива та зрідженого газу. Тим часом Кременчуцький НПЗ і Шебелинський ГПЗ можуть на 100% забезпечити внутрішнього споживача бензинами.

"В умовах створення вкрай критичної залежності від поставок із РФ і РБ необхідно терміново створити умови для збільшення імпорту з інших країн і нарощування внутрішнього виробництва", - йдеться в листі.

Усвідомлюючи, що можливі обмеження та квоти на імпорт бензину приведуть до зростання цін на нього, "Укртатнафта" пропонує зрівняти акцизні ставки на бензин і дизпаливо на рівні EUR164 за 1 тис. літрів. У цьому разі акциз на бензин знизиться на 23,2%, а на дизпаливо - зросте на 17,6%. Крім того, компанія пропонує підвищити акциз на скраплений газ на 67,3% - до EUR 87 за 1 тис. літрів.

"Пропозиція дасть змогу в перспективі усунути диспропорції в споживанні нафтопродуктів на ринку і найближчим часом знизити відпускні ціни на бензин для кінцевих споживачів", - йдеться в листі.

Наростити виробництво бензинів і супутніх дизпалива та зрідженого газу "Укртатнафта" планує за рахунок зростання поставок азербайджанської нафти, що також приведе до збільшення прокачування нафти магістральними нафтопроводами всередині країни.

Як повідомлялося, в квітні 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі відмовила ПАТ "Укртатнафта" в проведенні спецрозслідування щодо імпорту нафтопродуктів в зв'язку з недоцільністю.

"Укртатнафта" звернулася до МЕРТ із проханням ввести квоти на імпорт бензинів і дизельного палива (ДП) з 1 травня 2018 року. Зокрема, імпорт із РФ і Білорусі (які "Укртатнафта" розглядає як єдине джерело) компанія пропонувала обмежити з 1 травня на рівні 50% українського ринку (90 тис. тонн бензинів, 250 тис. тонн дизпалива на місяць), з інших країн - 30% українського ринку (55 тис. тонн бензинів, 150 тис. тонн дизпалива на місяць).

З 1 липня 2018 року квоту для РФ і Білорусі "Укртатнафта" вважала за необхідне знизити до 40% (75 тис. тонн бензинів, 200 тис. тонн дизпалива на місяць), з 1 жовтня 2018 року - до 30% (55 тис. тонн бензинів, 150 тис. тонн дизпалива на місяць). На обсяг, що поставляється понад квоти, "Укртатнафта" запропонувала ввести мито на рівні 29,3% вартості для бензинів, 30,7% - для ДП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Група "Нафтогаз" збільшила імпорт е/е до понад 50% від власних потреб – глава правління

Україна наразі відбирає з ПСГ 52 млн куб. м газу на добу при споживанні в окремі дні до 140 млн куб. м – ексміністерка енергетики

"Д.Трейдінг" ініціює розірвання укладеного до підвищення прайскепів договору з "Енергоатомом"

Україна у 2026р. збереже тенденцію зареєстрованих за рік до 30 індустріальних парків, працюючих – до 15-25 – експерти

Кабмін ухвалив одноразову виплату 7,5-15 тис. грн соціально важливим ФОП та кредити на енергообладнання по "5-7-9" під 0%

Індекс українських акцій на Варшавській біржі зріс на 7,9% на новинах про мирні переговори

Голова енергокомітету наполягає на розірванні "Енергоатомом" договорів про продаж е/е від 14 січня, укладених до підвищення прайскепів

Партнери G7 з енергетичної підтримки України підтвердили надання заявлених і нових пакетів – Міненерго

Українським морським коридором перевезено 100 млн тонн зерна — Кулеба

ЄБРР покриє 60% ризику за кредитом Укрсиббанку на $17 млн для Yednist' Group

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА