Інтерфакс-Україна
15:30 14.11.2018

Кабмін запровадив мораторій на відключення теплопостачальних підприємств від газу та електрики в опалювальний період

2 хв читати

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу ухвалив рішення про введення прямої заборони на відключення від газу та енергопостачання теплопостачальних підприємств в опалювальний період, заявляє віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України Геннадій Зубко.

"На уряді ухвалили рішення, які забезпечать безперебійне постачання газу теплопостачальникам під час опалювального сезону. Встановили пряму заборону на відключення та обмеження енергопостачання теплопостачальних підприємств від газу в опалювальний період. Впроваджуємо гарантії безперервної діяльності теплопостачальних підприємств. Це дозволить забезпечити українців узимку теплом", - написав Г.Зубко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Крім того, за його словами, члени уряду також ухвалили рішення підтримати теплопстачальні підприємства в умовах підвищення тарифу на газ, врегулювавши питання розрахунків підприємств теплокомуненерго і теплоелектроцентралей із НАК "Нафтогаз України" за природний газ.

"Для підприємств ТКЕ у період із 1 грудня 2018 року до 1 квітня 2019 року - рівень розрахунків із НАК за постачання газу становитиме 78%, а для ТЕЦ - 60% (на сьогодні він становив 90%)", - написав віце-прем'єр.

Як зазначив Г.Зубко, населення "має бути захищене від безвідповідальності місцевих чиновників, які неспроможні забезпечити теплопостачання в їхні оселі".

Кабмін, зокрема, розширив розпорядження №717 від 3 жовтня 2018 року "Деякі питання опалювального сезону 2018/19 років" пунктом про заборону операторам газорозподільних систем відключати та обмежувати теплогенерувальні і теплопостачальні підприємства від системи розподілу газу в опалювальний період нижче за технологічний мінімум споживання газу.

Зниження рівня розрахунків за постачання газу з НАК "Нафтогаз України" до 78% для ТКЕ і 60% для ТЕЦ закріплено зміною до постанови №867 від 19 жовтня 2018 року про спеціальні зобов'язання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна, Словаччина, Угорщина та Румунія запустили перші місячні аукціони для імпорту в січні-26 на 804 МВт

Офіційний курс гривні до євро послабився до історичного мінімуму 49,6549 грн/EUR1

Наглядова рада ПІН Банку подала у відставку

АМКУ рекомендує НКРЕКП упорядкувати діяльність "Укренерго" щодо врегулювання небалансів

Бізнес закликає доопрацювати законопроєкт про підвищення ефективності контролю за виробництвом та обігом тютюнової сировини

Кабмін вирішив докапіталізувати "Укрфінжитло" ще на 30 млрд грн держоблігаціями

Число вантажівок для міжнародних перевезень за роки транспортного безвізу зросло більш ніж вдвічі – Мінрозвитку

Мінрозвитку планує запустити пілотний проєкт "єЧерги" для легкових авто на початку 2026р.

ЄС безстроково заморозив російські активи - AP

Diligent Capital Partners очолила $12 млн раунд інвестицій у філіппінський необанк Tonik

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА