Інтерфакс-Україна
16:08 14.11.2018

Кабмін має намір запропонувати Раді зняти верхню межу нарахування ЄСВ і ввести регресивну шкалу

2 хв читати
Кабмін має намір запропонувати Раді зняти верхню межу нарахування ЄСВ і ввести регресивну шкалу

 Кабінет Міністрів затвердив законопроект, що знімає верхню межу нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) і вводить з 2019 року регресивну шкалу сплати ЄСВ, тобто зменшення ставки внеску для зарплати, що перевищує 25 мінімальних (104,3 тис. грн).

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний законопроект Кабмін затвердив з триденним доопрацюванням на засіданні в середу.

"Ставка ЄСВ для заробітних плат, які перевищують межу в 104 тис. грн зменшуватиметься аж до 5% для суми, яка перевищує 270 розмірів мінімальних зарплат. Також запропоновано встановити в законодавстві про працю принцип диференціації заробітних плат на підприємствах", - сказав міністр соціальної політики Андрій Рева, представляючи законопроект в уряді.

Як зазначив А.Рева, поряд з цим запропоновано посилити відповідальність за несплату ЄСВ. Зокрема, передбачено посилення кримінальної відповідальності і обмежень за порушення порядку сплати ЄСВ або його несплату.

"Ми пропонуємо встановити деякі обмеження для тих, хто має заборгованість зі сплати ЄСВ - керування транспортними засобами, виїзд за кордон, полювання", - уточнив міністр.

За словами А.Рева, законопроект також передбачає вимогу сплачувати єдиний соціальний внесок керівникам підприємств, виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат.

Він також зазначив, що 84 тис. керівників підприємств отримують мінімальну зарплату в Україні, 20 тис. з них - у Києві. Тоді як до зниження ставок ЄСВ у 2016 році з 38% до 22% цей показник був 48 тис.

"Також 75% підприємств демонструють середню зарплату до 4 тис. грн, і це приватний сектор ... Кваліфікована і некваліфікована праця оплачується за документами однаково", - зазначив він.

За оцінками Мінсоцполітики, додаткові надходження до бюджету від таких заходів можуть становити до 10 млрд грн.

Також Кабмін має намір запропонувати парламентаріям сконцентрувати адміністрування сплати ЄСВ до Пенсійного фонду, а за Державною фіскальною службою залишити функцію збору.

Нинішнє законодавство передбачає сплату 22% ЄСВ із зарплат, сума яких не перевищує 15 мінімальних зарплат (55,8 тис. грн). За даними Мінсоцполітики, 50,9 тис. Українців отримують заробітну плату вище 55,8 тис. Понад 3,8 млн українців отримують офіційну зарплату до 4 тис. грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

АМКУ дозволив групі BGV Буткевича придбати заводи "Аерок"

Програма ReArm Europe передбачає можливості закупівель продукції ОПК України – єврокомісар Домбровскіс

Польща запровадила санкції проти білоруського постачальника продукції "Гродно Азоту"

ЄС планує надавати Україні по EUR1 млрд ERA-фінансування щомісяця до листопада і EUR6 млрд у грудні-2025 – Домбровскіс

Держбюджет може недоотримати 1,1 млрд грн через мінімізацію рентних платежів за користування надрами - БЕБ

Італія спрямовує 9 млн євро на підтримку агросектора України в Одеській області

Нацбанк очікує запуск усіма системними банками миттєвих переказів у I півріччі-2025

ПРООН від початку війни надала "Укренерго" підтримку на EUR20 млн

Темпи зростання реального ВВП у лютому уповільнились до 0,5% - ІЕД

Італія оголосила конкурс на очищення українських земель з бюджетом EUR6 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА