Інтерфакс-Україна
11:22 16.11.2018

ВТБ Банк (Київ) запровадив додаткову 15% комісію на зняття готівки та перекази

3 хв читати
ВТБ Банк (Київ) запровадив додаткову 15% комісію на зняття готівки та перекази

ВТБ Банк (Київ) із 14 листопада запровадив додаткову 15%-ву комісію на видачу готівкових коштів у національній та іноземній валюті незалежно від суми.

Згідно з новими тарифами на послуги банку, виняток становить лише зняття готівкових коштів у межах 10 тис. грн або $350 на добу, зарахованих із депозитного рахунку, а також перекази на власні рахунки, відкриті у ВТБ Банку.

Раніше банк повідомляв, що вимушений був із 5 листопада запровадити комісії та ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності після рішення Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року про блокування активів, яке позбавило банк можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації придбаного в процесі стягнення заставного майна та активів.

Зокрема, комісія на зняття готівки в обсязі до 10 тис. грн або $350 на добу становила 1%, але не менше ніж 5 грн або $1, а понад 10 тис. грн або $350 - 10%. Виняток було зроблено лише для російських рублів, для яких комісію було встановлено на рівні 0,7-1%.

Комісія на гривневі перекази до інших банків становила 1,5-3% за суми до 30 тис. грн на добу та 10% - понад 30 тис. грн.

Нацбанк України 5 листопада заявив, що надалі здійснює посилений моніторинг ситуації у ВТБ Банку, і за потреби готовий вжити заходів у межах наявних повноважень.

Керівник фінансового департаменту, старший віце-президент російського ВТБ Дмитро П’янов 8 листопада сказав журналістам, що материнський банк не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку за збереження наявних обмежень за судовим рішенням.

Як повідомлялося, Апеляційний суд Києва 5 вересня вирішив накласти арешт на акції українських "дочок" російських банків за участю держави: ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку (всі - Київ). Це рішення було ухвалено у зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Рішенням суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого та нерухомого майна, зокрема за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

Зазначений вище розгляд у Гаазі позивачі ініціювали проти РФ 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ та України від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестдоговору (ДІД) і відповідно до регламенту Комісії ООН з прав міжнародної торгівлі (UNCITRAL).

Згідно з матеріалами справи, Гаазький арбітраж присудив позивачам сумарно близько $130,5 млн компенсації за нерухомість, $9,2 млн компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми за ставкою 12-міс. LIBOR+1% складних відсотків щорічно.

ВТБ Банк (раніше - банк "Мрія") засновано в 1992 році. Його основним акціонером є ВАТ "Банк ВТБ" (РФ, 99,9959%).

Згідно з даними НБУ, на 1 липня 2018 року за розміром чистих активів ВТБ Банк посідав 22-ге місце (8,033 млрд грн) серед 83 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА