Інтерфакс-Україна
11:49 19.11.2018

Глава "Нафтогазу" знову закликає залучити іноземного партнера до управління ГТС

2 хв читати
Глава "Нафтогазу" знову закликає залучити іноземного партнера до управління ГТС

Україні для збереження транзиту російського газу необхідно залучити іноземного партнера до управління газотранспортною системою (ГТС), заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Газпром" у Північному потоці пропонує іноземним партнерам 50%. Якщо Україна не вдаватиметься до такого, іноземцям просто цікавіше працювати з Росією. Світ банальний і прагматичний", - сказав він на "Українському енергетичному тижні" в Києві в понеділок.

А.Коболєв додав, що ще однією важливою умовою є анбандлінг "Нафтогазу", зазначивши, що згідно з розробленим планом, він може завершитися до 1 січня 2020 року.

"НАК розробив план, згідно з яким анбандлінг буде завершено до 1 січня 2020 року. Цей план, ми сподіваємося, буде затверджений урядом і на його основі, зокрема, можна буде провести конкурс на залучення іноземного партнера", - заявив глава правління "Нафтогазу".

На початку жовтня цього року А.Коболєв повідомив, що розраховує на розгляд Верховною Радою пропозицій з відбору стратегічного міжнародного партнера для управління українською ГТС протягом першого півріччя 2019 року. За його словами, для цього Кабінет Міністрів має вийти з пропозиціями щодо умов конкурсу для відбору партнера в парламент найближчим часом.

Як повідомлялося, Верховна Рада ще в серпні 2014 року ухвалила закон, що надає можливість залучати належного іноземного партнера до капіталу системного оператора на умовах до 49%, хоча можливий і варіант лише управління.

"Нафтогаз" неодноразово заявляв про необхідність для України до завершення дії транзитного контракту з "Газпромом" з січня 2020 року знайти стратегічного міжнародного партнера - надійну енергетичну компанію для управління ГТС.

Міненерговугілля в грудні 2017 офіційно запросило потенційних партнерів з управління ГТС країни до попередніх консультацій. Про такий інтерес поінформували 10 компаній: Eustream (Словаччина), Snam (Італія), Gazunie (Голландія), GRTgaz (Франція), GAZsystem (Польща), Desfa (Греція), Reganosa (Іспанія), Verbunddnelz Gaz AG (Німеччина), Fluxys (Бельгія), Transgaz (Румунія).

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович після зустрічі з прем'єром Володимиром Гройсманом 25 травня закликав Україну оголосити такий конкурс якомога швидше.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи - 142,5 млрд куб. м, Молдови - 3,5 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрнафта" розпочинає геологорозвідку на Олеській ділянці

Фонд ліквідації наслідків збройної агресії отримав 2 млрд грн за рік продажів санкційного майна

Індекс українських акцій WIG-Ukraine впав у середу майже на 7% на песимізмі щодо досягнення миру

Приєднання до SEPA може принести бізнесу і населенню Україні до EUR100 млн на рік – ІЕД

Ліміт суми кредиту за програмою "єОселя" має зростати пропорційно здорожчанню вартості житла – думка

НБУ продовжив до кінця травня обговорення умов страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Найбільшу ділянку Земельного банку передано в суборенду на 14 років за 78,6 млн грн - Мінекономіки

Україна працює над відкриттям до кінця 2025р всіх 45 категорій Реєстру збитків - Шмигаль

Комісія з добору кандидатів у члени НКРЕКП допустила до конкурсу 18 з 19 претендентів

У разі примусового стягнення боргу за опалення переплата становитиме на 25% більше суми заборгованості – "Київтеплоенерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА