18:52 21.11.2018

ЄС може заборонити ввезення м'яса з країн з відмінними нормами з використання ветпрепаратів з 2022г

1 хв читати
ЄС може заборонити ввезення м'яса з країн з відмінними нормами з використання ветпрепаратів з 2022г

Європейський Союз може з 2022 року заборонити ввезення м'яса та інших продуктів тваринного походження з країн, в яких норми з використання ветеринарних препаратів, зокрема, антибіотиків та стимуляторів росту, відрізняються від прийнятих в ЄС.

Про це повідомив експерт Європейської асоціації виробників ветеринарних препаратів AnimalHealthEurope Девід Джон на "круглому столі" Європейської бізнес асоціації "Система антимікробної резистентності в тваринництві" в Києві в середу.

"Новий регламент про ветеринарну медицину передбачає, що ЄС зможе обмежувати імпорт тварин або тваринницької продукції з третіх країн, якщо ці країни не дотримуються правил, які відповідають або схожі на правила, встановлені в ЄС. Наприклад, якщо вони використовують стимулятори росту", - розповів Д.Джон.

Європарламент, за його словами, вже схвалив цей регламент, зараз над ним працює Єврокомісія. Очікується, що документ буде введений в дію наступного тижня.

"Дані норми не будуть застосовуватися ще три роки і це дасть достатньо часу, щоб підготуватися до цих регламентів", - зазначив експерт.

Він додав, що потенційні обмеження вже викликали питання з боку країн-учасниць Світової організації торгівлі.

"Ми не знаємо, наскільки суворо застосовуватиметься це законодавство. Можливо, воно буде стосуватися тільки використання антибіотиків та стимуляторів росту. Деякі країни, наприклад, Бразилія, вже піднімають це питання в СОТ", - розповів Д.Джон.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА