Інтерфакс-Україна
16:23 23.11.2018

Суд Лондона визнав невідповідним його юрисдикції позов ПриватБанку до Коломойського і Боголюбова, дозволив апеляцію

3 хв читати
Суд Лондона визнав невідповідним його юрисдикції позов ПриватБанку до Коломойського і Боголюбова, дозволив апеляцію

Високий суд Лондона визнав невідповідним його юрисдикції позов державного ПриватБанку (Київ) до екс-власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також пов'язаним з ними компаніям.

Як повідомляється в прес-релізі позивача, відповідне рішення суд оприлюднив на засіданні в п'ятницю.

"Незважаючи на те, що суддя визнав банк жертвою масштабних шахрайських дій.., він дійшов висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його екс-власників", - зазначено в документі.

Водночас у ньому наголошується, що це судове рішення є лише першим етапом процесу і ПриватБанк отримав дозвіл на його оскарження.

"Суддя дійшов висновку, що докази головним чином вказують на ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів в особливо великих розмірах. Відповідачі визнають, що банк має достатньо обґрунтовану справу для розгляду обсягом понад сотні мільйонів доларів США і що договори поставок, оскаржені ПриватБанком, є уявними, використаними як прикриття для виправдання витоку величезних сум коштів з банку", - зазначається в прес-релізі.

У ньому уточнюється, що йдеться про махінації на суму від $329 млн до $1,2 млрд.

Відповідно, суд зберіг в силі ухвалене в грудні 2017 року рішення про всесвітній арешт активів Коломойського і Г.Боголюбова і шести пов'язаних з ними компаній на суму понад $2,5 млрд.

Як повідомлялося, ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Г.Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або перебувають під їхнем контролем.

Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Коломойського і Г.Боголюбова і зазначених шести компаній на суму понад $2,5 млрд.

Суд при цьому зобов'язав Коломойського і Г.Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь у розгляді справи.

Крім того, суд за підсумками слухань на початку березня 2018 року зобов'язав Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. деталізувати інформацію про деякі операції з коштами ПриватБанку, отриманими від інших осіб.

І. Коломойський та Г.Боголюбов у липні оскаржили застосовність юрисдикції Високого суду Лондона під час розгляду позову ПриватБанку, обґрунтувавши свою скаргу поданням до українського суду позову про наклеп з боку колишнього глави фінустанови Олександра Шлапака.

Раніше, наприкінці 2017 року, якась особа, що іменується у провадженні як "Особа_1", подала позов до Печерського райсуду Києва до ПриватБанку. Позивач вимагав визнати недостовірною, і такою, що принижує його честь, гідність і ділову репутацію, таку заяву О.Шлапака під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в липні 2017 року: "усі 36 кредитів були підписані колишнім главою правління (на той момент Олександр Дубілет - ІФ) із перевищенням повноважень".

Йдеться про кредити 36 компаніям на 133 млрд грн, які були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників ПриватБанку, більше половини яких мали ставку 12-12,5% річних із прив'язкою до курсу долара і реальні застави.

Юристи Hogan Lovells (Великобританія), що представляють інтереси ПриватБанку в Високому суді Лондона тоді повідомили агентству "Інтерфакс-Україна", що цей позов в Україні, швидше за все, було подано саме з метою позбавити юрисдикції суд Лондона, а не отримати компенсацію за заподіяну шкоду.

У Hogan Lovells при цьому зазначили, що позов ПриватБанку передбачає заяву, що екс-акціонери фінустанови незаконно привласнили з банку $1,9 млрд в 2014 році шляхом укладення низки уявних угод, що мали наслідком переведення грошових коштів зазначеним компаніям.

Раніше всі компанії-відповідачі фігурували у постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, згідно з якими передбачається арешт низки рахунків у кіпрській філії найбільшого в Україні ПриватБанку в рамках розслідування про заволодіння кредитам рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА