Інтерфакс-Україна
11:00 27.11.2018

Москва не визнала позитивного рішення гаазького арбітражу за позовом українського Ощадбанку про компенсацію збитків на $1,3 млрд

3 хв читати
Москва не визнала позитивного рішення гаазького арбітражу за позовом українського Ощадбанку про компенсацію збитків на $1,3 млрд

Москва не визнала позитивного рішення гаазького арбітражу за позовом українського Ощадбанку про компенсацію збитків на $1,3 млрд у зв'язку із втраченими в Криму інвестиціями, повідомили в прес-службі Міністерства юстиції РФ.

"Російська Федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі, ухвалене 26 листопада 2018 року, у зв'язку з відсутністю в арбітражу юрисдикції на розгляд позову ПАТ "Державний ощадний банк України" до РФ", - ідеться в повідомленні прес-служби, що надійшло у вівторок на запит "Інтерфаксу".

"Мін'юст Росії вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення представлення та захисту інтересів РФ у зв'язку з ухваленням зазначеного арбітражного рішення", - додали в Мін'юсті.

Напередодні Ощадбанк поширив повідомлення, що арбітражний суд у Парижі ухвалив рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків установи у зв'язку із втраченими в Криму інвестиціями.

Сума відшкодування становить $1,3 млрд плюс відсотки, які нараховуватимуться з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації", - йдеться в повідомленні.

Слухання відбулося згідно з Арбітражним регламентом Комісії Організації Об'єднаних Націй з права міжнародної торгівлі 1976 року, а також відповідно до угоди між Кабінетом Міністрів України й урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.

Як наголошується в повідомленні, рішення арбітражу на користь Ощадбанку стало результатом більше ніж чотирирічних зусиль команди Ощадбанку та його юридичних радників - компанії Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, LLP і українського юридичного радника "Астерс Консалт".

Загалом обсяг позовної заяви Ощадбанку проти Російської Федерації з усіма додатками становив понад 30 тис. сторінок. Слухання справи відбулося в березні 2017 року.

"Наш приклад свідчить, що спроби змусити державу-агресора відповісти в юридичній площині за збитки, що виникли через окупацію частини території України, мають хорошу перспективу. Ми закликаємо інші українські компанії і державної, і приватної форм власності звертатися до міжнародного арбітражу для того, щоб відновити справедливість і змусити окупанта відповісти хоча б за економічні втрати України внаслідок розбійного нападу на нашу країну", - цитує прес-служба Ощадбанку голову правління фінустанови Андрія Пишного.

За словами банкіра, фахівці банку готові надати консультації організаціям, які підуть шляхом Ощадбанку і звертатимуться до міжнародних судових інституцій та арбітражу проти Російської Федерації з приводу втрат через анексію Криму.

"Наступні кроки - впровадження міжнародних стандартів корпоративного управління та залучення до капіталу Ощадбанку ЄБРР", - прокоментувала міністр фінансів України Оксана Маркарова в соцмережі Facebook.

Як повідомлялося, Ощадбанк у липні 2015 року направив офіційне письмове повідомлення уповноваженим представникам РФ про претензії, що випливають із незаконного поводження з інвестиціями банку в Криму з порушенням численних положень угоди між урядами України та РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій, підписаної 27 листопада 1998 року, а також норм міжнародного права.

Цим повідомленням Ощадбанк поінформував російську сторону про існування спору та про те, що наполягає на врегулюванні розбіжності з РФ з метою компенсації завданих збитків.

Сума вимог передбачала вартість втрати активів та вартість втрати бізнесу Ощадбанку в Криму і становила понад $1 млрд.

Оскільки РФ не надала відповіді на звернення Ощадбанку про врегулювання спору шляхом переговорів, банк скористався своїм правом використовувати інструменти міжнародного судового захисту відповідно до зазначеної угоди й подав повідомлення про арбітражний розгляд, яким офіційно розпочав арбітражний процес проти РФ.

Арбітражний розгляд розпочався в січні 2016 року, а слухання в Парижі - в березні 2018 року.

Позицію Ощадбанку представляли міжнародна компанія Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP і українська юридична фірма "Астер".

Ощадбанк станом на березень 2014 року мав найбільшу банківську мережу в Криму, яка налічувала 294 територіально відокремлених безбалансових відділень.

Ощадбанк заснований у 1991 році. Його єдиним власником є держава.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2018 року за розміром чистих активів Ощадбанк посідав 2-ге місце серед 83 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА