Інтерфакс-Україна
17:37 27.11.2018

Україна і Пакистан обговорюють плани спільного виробництва пакистанського ОБТ Al-Khalid-1

2 хв читати
Україна і Пакистан обговорюють плани спільного виробництва пакистанського ОБТ Al-Khalid-1

Україна і Пакистан відпрацьовують плани щодо подальшого нарощування двостороннього військово-технічного співробітництва (ВТС) у сфері бронетанкобудування.

Як повідомила прес-служба держконцерну "Укроборонпром" у вівторок, стан виконання поточних домовленостей і потенціал українсько-пакистанського ВТС обговорювався під час переговорів заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Олега Гладковського і федерального міністра оборонної промисловості Пакистану Зобаїді Джалал Хан, що відулися в перший день роботи 10-ї міжнародної оборонної виставки IDEAS-2018 (Карачі, Пакистан).

Під час зустрічі сторони визначили перспективи подальшого співробітництва. Зокрема, йшлося про спільне виробництво на території Пакистану танків "Аль-Халід-1", а також організації послуг із капітального ремонту та модернізації танків Т-80УД, поставлених Україною пакистанському замовнику в 1997-99 роках. Згідно з оцінками сторін, до перспективних напрямів двостороннього ВТС зараховано організацію спільних виробництв бронетехніки з поглибленою технологічною участю України в інтересах Збройних сил обох країн, зазначається в повідомленні.

Як наголосив О.Гладковський, наразі українська і пакистанська сторони вийшли на якісно новий рівень ВТС: йдеться про взаємну інтеграції оборонних технологій і організацію спільних проектів у сфері ОПК.

Міністр оборонної промисловості Пакистану підтвердила стратегічний рівень партнерства з Україною в області розвитку ОПК, повідомила прес-служба.

Міжнародна оборонна виставка та семінар IDEAS - одна з основних регіональних спеціалізованих виставок оборонної промисловості в Південній Азії.

У роботі IDEAS-2018, що відбудеться 27-30 листопада в Карачі, очікується участь понад 500 оборонних підприємств з 50 країн. Україна представляє на виставці потенційним замовникам азіатського регіону, зокрема перспективну бронетехніку, високоточне протитанкове озброєння, системи управління артилерійським вогнем.

Пакистан входить до числа найбільших партнерів України із ВТС в Азіатському регіоні. У рамках укладеного в 1996 році контракту вартістю близько $ 650 млн, Україна поставила Пакистану 320 танків Т-80УД. У 2016 році, під час міжнародної IDEAS 2016, сторони закріпили згідно з меморандумом плани із розширення двосторонньої ВТС у сфері техобслуговування і модернізації пакистанської бронетехніки. Досягнуті домовленості передбачають розміщення на потужностях ОПК України пакистанського оборонного замовлення на суму понад $ 600 млн.

З 2001 року Україна також співпрацює з Пакистаном і КНР упроекті пакистанського ОБТ Al-Khalid, коли був укладений перший контракт на поставку моторно-трансмісійних відділень (МТО) на базі двигуна 6ТД-2 для зібраного на потужностях у Таксилі пакистанського ОБТ, що має хороший експортний потенціал. На сьогодні українські фахівці вже освоїли двигун нового покоління 6ТД-3 потужністю 1500 к.с., який може конкурувати з розробками світових виробників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи експорту зерна на початку 2025/26 МР у 12 разів нижчі, ніж торік

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА