Інтерфакс-Україна
17:00 29.11.2018

ЄБРР схвалив виділення EUR150 млн "дочці" норвезької NBT для будівництва ВЕС у Херсонській області

2 хв читати
ЄБРР схвалив виділення EUR150 млн "дочці" норвезької NBT для будівництва ВЕС у Херсонській області

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) 28 листопада схвалив організацію кредиту на суму до EUR150 млн ТОВ "Сивашенергопром" (Херсонська обл., "дочка" норвезької NBT) для будівництва вітряної електростанції (ВЕС) встановленою потужністю 250 МВт у Херсонській області.

"Підписання очікується до кінця поточного року", - повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" старший радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов.

Згідно з інформацією про проект на сайті банку, EUR75 млн може бути виділено з власних коштів ЄБРР, друга половина - синдикована з інших джерел. Загальна вартість зведення ВЕС оцінюється в EUR369 млн.

Як повідомлялося, норвезька NBT у квітні 2018 року купила ТОВ "Сивашенергопром" (оперує вітропарком потужністю близько 3 МВт) і має намір побудувати на суміжних територіях ВЕС встановленою потужністю 250-330 МВт.

У 2006 році Херсонська облдержадміністрація (ОДА) передала недобудовану Сиваську ВЕС у концесію ТОВ "Сивашенергопром" до 2055 року. У 2011 році "Сивашенергопром" уклав договір оренди земельних ділянок площею 12 га, що перебувають під концесією ВЕС, і 1,3 тис. га, призначених для будівництва нових вітряних і сонячних генерувальних потужностей.

На початку вересня 2018 року було підписано договір про реалізацію міжнародного інвестиційного проекту з будівництва ВЕС у Херсонській області за провідної ролі норвезької компанії NBT. Згідно з ним, вже до кінця наступного року уздовж північного узбережжя озера Сиваш буде побудовано 67 вітрових електроустановок. Обсяг інвестицій, передбачений цим договором, становить близько $450 млн.

Про можливості фінансування цього проекту повідомив у листопаді також Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР).

У точці будівництва Сиваської ВЕС є можливість видачі в об'єднану енергосистему України до 600 МВт потужності, оскільки безпосередньо із землевідведення проходять лінії електропередач 220 кВ, 330 кВ. Поруч також розташована підстанція заводу "Кримський титан".

NBT на сьогодні володіє 49% акцій вітропарку Linxi потужністю 100 МВт і 33% акцій вітропарку Baicheng потужністю 49,5 МВт у Китаї, а також розвиває два проекти ВЕС у Таїланді по 60 МВт з місцевим партнером, забронювало земельну ділянку під майбутню ВЕС у В'єтнамі і шукає привабливі можливості в Албанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сенатор Грем закликає ЄС повністю припинити закупівлю нафти та газу з Росії

Розпочато новий набір учасників програми підтримки мікропідприємництва - УЧХ

Радабанк оскаржить рішення АМКУ про накладення 8,17 млн грн штрафу

СЕС 200 кВт за перші 3,5 міс. роботи зекономила меблевій компанії "Павлик М" майже EUR20 тис. – засновник

Прожитковий мінімум в Україні має бути підвищено для забезпечення базових потреб громадян – нардеп Третьякова

"Метінвест" отримав 11,5-річну позику для Північного ГЗК на EUR23,6 млн під гарантії ECA

Новітні концепції житлової та комерційної нерухомості вдосконалюють систему цивільної оборони

Чисті валютні інтервенції НБУ минулого тижня зросли на 33,6%

Прем’єрка Свириденко анонсувала річний мораторій на перевірки й обмеження перевірок податкової та митниці

Україна за 6 міс.-2025 додала 591 МВт енергогенерації – заступник голови ОП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА