18:28 29.11.2018

Інвестгрупа ICU прогнозує уповільнення зростання економіки України в 2019 р. до 2,3% за ослаблення курсу до 30 грн/$1

3 хв читати
Інвестгрупа ICU прогнозує уповільнення зростання економіки України в 2019 р. до 2,3% за ослаблення курсу до 30 грн/$1

Зростання української економіки в 2018 році прискориться до 3,5% з 2,5% у минулому році, проте в наступному році відбудеться його уповільнення до 2,3% у зв'язку зі зменшенням фіскального стимулювання економіки і ослабленням зовнішніх ринків, прогнозує інвестиційна група ICU.

"У 2019 року зростання економіки сповільниться через жорстку монетарну та фіскальну політики, а також менш привабливі зовнішні умови", - сказав керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорацій ICU Олександр Мартиненко журналістам у Києві в четвер.

За його словами, головним драйвером зростання залишиться споживчий попит, що просувається вперед збільшенням реальних доходів і споживчого кредитування, а також грошовими переказами українців з-за кордону.

Згідно з оцінками ICU, виражений у доларах ВВП України в нинішньому році досягне $131 млрд (з $111 млрд в минулому році), а в наступному - $ 145 млрд.

Мартиненко спрогнозував, що викликане введенням воєнного стану ослаблення гривні зміниться її стабілізацією вже цього тижня, оскільки фактор тривог і страхів піде. Однак під впливом передноворічного збільшення імпорту і зниження експорту сільгосппродукції, а також сезонних виплат бюджету та інфляційних очікувань до кінця року курс гривні опуститься до 29 грн/$1.

"Наш базовий сценарій на 2019 рік - це м'яка девальвація до 30 грн/$1 до кінця року. Політична нестабільність і девальваційні очікування несуть основні ризики для наших валютних прогнозів", - додав експерт.

За його словами, в нинішньому році інфляція сповільниться до 10,2% з 13,7% минулого року, а до кінця 2019 року вона має знизитися до 8,5%, переважно завдяки жорсткій монетарній політиці НБУ та зниженню світових цін на енергоносії . У ICU очікують, що Нацбанк до кінця наступного року знизить облікову ставку лише до 16% із нинішніх 18% річних.

"Придушуючи інфляцію, жорстка монетарна політика водночас серйозно обмежує доступ до фінансування і тим самим негативно впливає на економічне зростання. Наслідки монетарної політики," жорстка посадка "провідних світових економік, політична нестабільність становлять найвищі ризики для української економіки", - вважає Мартиненко.

Він зазначив, що поточні умови воєнного стану не несуть жодних додаткових обмежень для кредитно-грошового і валютного ринків України, а також ведення бізнесу. Розповідаючи про можливе подальше перешкоджання РФ судноплавству в Азові, Мартиненко зазначив, що основний продукт цих вантажопотоків - сталь маріупольських комбінатів "Метінвесту" - становить близько 20% українського експорту сталі або 4% загального експортного виторгу України в 2017 році.

"У разі блокування або серйозних труднощів перевезень Азовським морем, відвантаження сталі можуть бути повністю переорієнтовані залізничними коліями до чорноморських портів", - вважає представник ICU.

На його думку, споживчий та інвестиційний імпорт продовжить тиск на торговий баланс до кінця року, і дефіцит поточного рахунку становитиме 3,8-3,9% ВВП порівняно з 5% ВВП минулого року. Однак у 2019 році підтримка імпорту споживанням ослабне, тоді як приватні перекази продовжать зростання, а виплати дивідендів іноземним компаніям скоротяться. У результаті, прогнозують в ICU, дефіцит поточного рахунку скоротиться до 3,2% ВВП, а основні ризики посилення дефіциту надходять із боку ринків сталі і енергоносіїв. Зокрема, протекціоністські заходи США, ЄС та інших країн значно звузили обсяг вільних ринків, що призводить до ескалації конкуренції, а уповільнення економічного зростання і можлива розвантаження економіки від боргових зобов'язань у Китаї, а також обмеження китайського імпорту в США можуть значно посилити надлишок стали на світових ринках.

За оцінками Мартиненка, ціни на чорні метали та залізну руду в 2019 році знизяться на 8-10%, а на продукцію АПК - на 3-5%. За менш сприятливої цінової кон'юнктури, зростання фізичних обсягів призведе до збільшення частки АПК в українському експорті до 45% в 2019 році, вважає експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Погіршення бізнес-динаміки на наступні пів року прогнозують більше половини підприємств

"Укрфінжитло" погодило збільшення ПриватБанком ліміту кредитування програми "єОселя" до 8,5 млрд грн

Український ритейл аналізує раціональність імпорту електроенергії

Суд за клопотанням ФГВФО заарештував гроші та майно Жеваго на всіх рахунках у межах забезпечення позову у справі "ФіК" на 46 млрд грн

Банкіри очікують збереження Нацбанком облікової ставки 13% через прискорення інфляції

Львів залучить 60 млн грн кредитних ресурсів для будівництва крематорію

"Нафтогаз" має ресурс для електрогенерації з суттєвим запасом - голова компанії

ЄБА, AmCham і "Укртютюн" закликали парламент підтримати урядову версію законопроєкту про тютюнові акцизи

Орбіта КШЕ поповнилася БФ DefDev та ГО Kyiv Global Outreach - президент КШЕ

"УкрАвто Груп" у рамках ребрендингу уніфікує назви своїх автосервісних центрів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА