12:27 03.12.2018

НБУ оштрафував Укрсоцбанк

3 хв читати
НБУ оштрафував Укрсоцбанк

Національний банк України (НБУ) в листопаді наклав на ПАТ "Укрсоцбанк" (Київ) штраф у розмірі 30 млн 454,928 тис. грн за фінансові операції з видачі готівкових коштів у сумі понад 1 млрд грн на підставі документів з ознаками фіктивності або взагалі без будь-яких підтверджувальних документів, повідомляється на веб-сайті центробанку.

Нацбанк також виніс банку письмове застереження, зокрема за порушення вимог з ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку - публічних осіб, їхніх близьких або пов'язаних із ними осіб; за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу; за порушення порядку призупинення фінансових операцій; за невиконання обов'язку відмовити в проведенні фінансових операцій; за порушення порядку реєстрації фінансових операцій, а також за порушення порядку надання спеціально уповноваженому органу інформації.

Окрім Укрсоцбанку, НБУ також оштрафував ПАТ "Місто Банк" (Одеса) на 4,227 млн грн за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу щодо операцій клієнтів.

Банк, зокрема, регулярно супроводжував операції з переведення у готівку коштів на суми, які в десятки разів перевищували заявлені клієнтами доходи, а також операції з переказу на рахунки юридичних осіб з ознаками фіктивності коштів із рахунку клієнта, які були отримані в результаті операцій купівлі-продажу цінних паперів, емітенти яких фігурують у кримінальному провадженні як емітенти "сміттєвих" цінних паперів.

Крім того, Нацбанк виніс Місто Банку письмові застереження за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.

Захід впливу у вигляді письмового застереження було застосовано також до АТ "Райффайзен Банк Аваль" (Київ). Підставою послужило невиконання обов'язку здійснювати первинний фінансовий моніторинг операцій, учасниками або вигодонабувачами яких є громадські діячі, їхні близькі або пов'язані з ними особи... у порядку, визначеному для клієнтів високого ризику.

Як повідомлялося, UniCredit та ABH Holdings S.A. у жовтні-2016 завершили операцію з обміну активами, у рамках якої група передала холдингу 99,9% акцій Укрсоцбанку в обмін на міноритарну частку власності в ABH Holdings S.A. у розмірі 9,9%. Передбачається, що незабаром Альфа-Банк та Укрсоцбанк будуть об'єднані в один банк, який працюватиме під одним брендом.

До ABH Holdings S.A. входять також Альфа-Банк в Україні, Білорусі, Казахстані, Росії та Amsterdam Trade Bank N.V. Дочірні компанії ABHH також здійснюють діяльність на Кіпрі та у Великій Британії.

Власниками ABH Holdings S.A. є уродженець Львова Михайло Фрідман (32,8632%) і уродженець Києва Герман Хан (20,9659%), які нині є громадянами Ізраїлю та проживають у Лондоні, Олексій Кузьмічов - 16,3239%% (громадянин РФ, що проживає в Лондоні), Петро Авен - 12,4018% і Андрій Косогов - 3,6716% (обоє - громадяни РФ, що проживають у Москві), а також група UniCredit S.p.A. - 9,9% і The Mark Foundation for Cancer Research - 3,8736%.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2018 року за розміром чистих активів Альфа-Банк посідав 6-те місце (56,894 млрд грн), Укрсоцбанк - 13-те місце (20,050 млрд грн) серед 82 діючих фінустанов.

Місто Банк засновано в 1993 році. За даними НБУ, на 18 травня 2018 року основними акціонерами фінустанови були Іван Фурсін, який прямо та опосередковано володів 97,140513% акцій банку, громадянин Латвії Ігор Буймістер - 1,8373%. Крім того, 19 фізичних осіб володіли від 0,000085% до 0,395864% кожна.

Згідно з даними Нацбанку України, станом на 1 жовтня 2018 року за розміром загальних активів банк посідав 45-те місце (1,678 млрд грн) серед 82 банків, що діяли в Україні.

Райффайзен Банк Аваль засновано в 1992 році. За його даними на 1 січня 2018 року, Raiffeisen Bank International володів 68,28% статутного капіталу фінустанови, ЄБРР - 30%.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2018 року за розміром активів Райффайзен Банк Аваль посідав 5-те місце (78,631 млрд грн) серед 82 діючих банків.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

САП стурбована загрозою розкрадання ЗТМК після направлення ВС на новий розгляд справи про повернення підприємства в держвласність

НКРЕКП оштрафувала 3 облгази на 2,55 млн грн і зобов'язала їх зменшити суми в платіжках

Український банк уперше провів з клієнтом валютний своп з гривнею - НБУ

"Нафтогаз" у березні купував газ у ЄС на 6-13% дешевше від заявленої Медведчуком ціни "Газпрому"

Виплати України за валовим зовнішнім боргом у 2019 р. становитимуть $15,7 млрд

Зростання середньої зарплати в Німеччині в 2018 р максимальне за 7 років - на 3,1%

Зниження промвиробництва в Україні в лютому-2019 уповільнилося до 1,8% - Держстат

Усі співробітники Porsche отримають премію за 2018 рік у розмірі до 9,7 тис. євро

Верховний Суд скасував рішення щодо повернення ЗТМК державі - Group DF

В General Electric довольны сотрудничеством с КВСЗ, будут наращивать локализацию выпуска локомотивов - Омелян

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА