12:27 03.12.2018

НБУ оштрафував Укрсоцбанк

3 хв читати
НБУ оштрафував Укрсоцбанк

Національний банк України (НБУ) в листопаді наклав на ПАТ "Укрсоцбанк" (Київ) штраф у розмірі 30 млн 454,928 тис. грн за фінансові операції з видачі готівкових коштів у сумі понад 1 млрд грн на підставі документів з ознаками фіктивності або взагалі без будь-яких підтверджувальних документів, повідомляється на веб-сайті центробанку.

Нацбанк також виніс банку письмове застереження, зокрема за порушення вимог з ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку - публічних осіб, їхніх близьких або пов'язаних із ними осіб; за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу; за порушення порядку призупинення фінансових операцій; за невиконання обов'язку відмовити в проведенні фінансових операцій; за порушення порядку реєстрації фінансових операцій, а також за порушення порядку надання спеціально уповноваженому органу інформації.

Окрім Укрсоцбанку, НБУ також оштрафував ПАТ "Місто Банк" (Одеса) на 4,227 млн грн за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу щодо операцій клієнтів.

Банк, зокрема, регулярно супроводжував операції з переведення у готівку коштів на суми, які в десятки разів перевищували заявлені клієнтами доходи, а також операції з переказу на рахунки юридичних осіб з ознаками фіктивності коштів із рахунку клієнта, які були отримані в результаті операцій купівлі-продажу цінних паперів, емітенти яких фігурують у кримінальному провадженні як емітенти "сміттєвих" цінних паперів.

Крім того, Нацбанк виніс Місто Банку письмові застереження за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.

Захід впливу у вигляді письмового застереження було застосовано також до АТ "Райффайзен Банк Аваль" (Київ). Підставою послужило невиконання обов'язку здійснювати первинний фінансовий моніторинг операцій, учасниками або вигодонабувачами яких є громадські діячі, їхні близькі або пов'язані з ними особи... у порядку, визначеному для клієнтів високого ризику.

Як повідомлялося, UniCredit та ABH Holdings S.A. у жовтні-2016 завершили операцію з обміну активами, у рамках якої група передала холдингу 99,9% акцій Укрсоцбанку в обмін на міноритарну частку власності в ABH Holdings S.A. у розмірі 9,9%. Передбачається, що незабаром Альфа-Банк та Укрсоцбанк будуть об'єднані в один банк, який працюватиме під одним брендом.

До ABH Holdings S.A. входять також Альфа-Банк в Україні, Білорусі, Казахстані, Росії та Amsterdam Trade Bank N.V. Дочірні компанії ABHH також здійснюють діяльність на Кіпрі та у Великій Британії.

Власниками ABH Holdings S.A. є уродженець Львова Михайло Фрідман (32,8632%) і уродженець Києва Герман Хан (20,9659%), які нині є громадянами Ізраїлю та проживають у Лондоні, Олексій Кузьмічов - 16,3239%% (громадянин РФ, що проживає в Лондоні), Петро Авен - 12,4018% і Андрій Косогов - 3,6716% (обоє - громадяни РФ, що проживають у Москві), а також група UniCredit S.p.A. - 9,9% і The Mark Foundation for Cancer Research - 3,8736%.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2018 року за розміром чистих активів Альфа-Банк посідав 6-те місце (56,894 млрд грн), Укрсоцбанк - 13-те місце (20,050 млрд грн) серед 82 діючих фінустанов.

Місто Банк засновано в 1993 році. За даними НБУ, на 18 травня 2018 року основними акціонерами фінустанови були Іван Фурсін, який прямо та опосередковано володів 97,140513% акцій банку, громадянин Латвії Ігор Буймістер - 1,8373%. Крім того, 19 фізичних осіб володіли від 0,000085% до 0,395864% кожна.

Згідно з даними Нацбанку України, станом на 1 жовтня 2018 року за розміром загальних активів банк посідав 45-те місце (1,678 млрд грн) серед 82 банків, що діяли в Україні.

Райффайзен Банк Аваль засновано в 1992 році. За його даними на 1 січня 2018 року, Raiffeisen Bank International володів 68,28% статутного капіталу фінустанови, ЄБРР - 30%.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2018 року за розміром активів Райффайзен Банк Аваль посідав 5-те місце (78,631 млрд грн) серед 82 діючих банків.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄБРР може надати "Нафтогазу" кредит EUR60 млн на закупівлю газу

Сервіс BlaBlaBus має намір вийти на український ринок

ПриватБанк обіцяє винагороду за інформацію, яка допоможе затримати осіб, що підірвали банкомат у Харкові

На Київському бронетанковому заводі спростовують звинувачення в махінаціях на 9 млн грн при закупівлі запчастин для ремонту БТР-3

НБУ в 2019 р. планує ввести в обіг монету номіналом 5 грн

Данилишин розкритикував політику утримання високої облікової ставки НБУ

Зеленський хоче змінити представника держави Демчишина в наглядовій раді "Нафтогазу" - ЗМІ

НБУ виводить з обігу монети 1, 2 і 5 коп.

Гончаренко: Українці братимуть участь тільки в засіданнях ПАРЄ, де розглядається питання про санкції до російської делегації

Джордж Сорос та інші мільярдери запропонували запровадити податок на багатство в США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА