12:27 03.12.2018

НБУ оштрафував Укрсоцбанк

3 хв читати
НБУ оштрафував Укрсоцбанк

Національний банк України (НБУ) в листопаді наклав на ПАТ "Укрсоцбанк" (Київ) штраф у розмірі 30 млн 454,928 тис. грн за фінансові операції з видачі готівкових коштів у сумі понад 1 млрд грн на підставі документів з ознаками фіктивності або взагалі без будь-яких підтверджувальних документів, повідомляється на веб-сайті центробанку.

Нацбанк також виніс банку письмове застереження, зокрема за порушення вимог з ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку - публічних осіб, їхніх близьких або пов'язаних із ними осіб; за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу; за порушення порядку призупинення фінансових операцій; за невиконання обов'язку відмовити в проведенні фінансових операцій; за порушення порядку реєстрації фінансових операцій, а також за порушення порядку надання спеціально уповноваженому органу інформації.

Окрім Укрсоцбанку, НБУ також оштрафував ПАТ "Місто Банк" (Одеса) на 4,227 млн грн за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу щодо операцій клієнтів.

Банк, зокрема, регулярно супроводжував операції з переведення у готівку коштів на суми, які в десятки разів перевищували заявлені клієнтами доходи, а також операції з переказу на рахунки юридичних осіб з ознаками фіктивності коштів із рахунку клієнта, які були отримані в результаті операцій купівлі-продажу цінних паперів, емітенти яких фігурують у кримінальному провадженні як емітенти "сміттєвих" цінних паперів.

Крім того, Нацбанк виніс Місто Банку письмові застереження за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.

Захід впливу у вигляді письмового застереження було застосовано також до АТ "Райффайзен Банк Аваль" (Київ). Підставою послужило невиконання обов'язку здійснювати первинний фінансовий моніторинг операцій, учасниками або вигодонабувачами яких є громадські діячі, їхні близькі або пов'язані з ними особи... у порядку, визначеному для клієнтів високого ризику.

Як повідомлялося, UniCredit та ABH Holdings S.A. у жовтні-2016 завершили операцію з обміну активами, у рамках якої група передала холдингу 99,9% акцій Укрсоцбанку в обмін на міноритарну частку власності в ABH Holdings S.A. у розмірі 9,9%. Передбачається, що незабаром Альфа-Банк та Укрсоцбанк будуть об'єднані в один банк, який працюватиме під одним брендом.

До ABH Holdings S.A. входять також Альфа-Банк в Україні, Білорусі, Казахстані, Росії та Amsterdam Trade Bank N.V. Дочірні компанії ABHH також здійснюють діяльність на Кіпрі та у Великій Британії.

Власниками ABH Holdings S.A. є уродженець Львова Михайло Фрідман (32,8632%) і уродженець Києва Герман Хан (20,9659%), які нині є громадянами Ізраїлю та проживають у Лондоні, Олексій Кузьмічов - 16,3239%% (громадянин РФ, що проживає в Лондоні), Петро Авен - 12,4018% і Андрій Косогов - 3,6716% (обоє - громадяни РФ, що проживають у Москві), а також група UniCredit S.p.A. - 9,9% і The Mark Foundation for Cancer Research - 3,8736%.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2018 року за розміром чистих активів Альфа-Банк посідав 6-те місце (56,894 млрд грн), Укрсоцбанк - 13-те місце (20,050 млрд грн) серед 82 діючих фінустанов.

Місто Банк засновано в 1993 році. За даними НБУ, на 18 травня 2018 року основними акціонерами фінустанови були Іван Фурсін, який прямо та опосередковано володів 97,140513% акцій банку, громадянин Латвії Ігор Буймістер - 1,8373%. Крім того, 19 фізичних осіб володіли від 0,000085% до 0,395864% кожна.

Згідно з даними Нацбанку України, станом на 1 жовтня 2018 року за розміром загальних активів банк посідав 45-те місце (1,678 млрд грн) серед 82 банків, що діяли в Україні.

Райффайзен Банк Аваль засновано в 1992 році. За його даними на 1 січня 2018 року, Raiffeisen Bank International володів 68,28% статутного капіталу фінустанови, ЄБРР - 30%.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2018 року за розміром активів Райффайзен Банк Аваль посідав 5-те місце (78,631 млрд грн) серед 82 діючих банків.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Глава НБУ заявляє про наявність підстав послабити монетарну політику

Україна завершила 2018 рік із найвищим за 7 років зростанням ВВП і найнижчою за 5 років інфляцією - глава НБУ

НБУ вважає "спліт" ключовою метою 2019 року

Основним викликом для економіки України в 2019 р. є подвійні вибори - експрес-опитування НБУ

НБУ може знизити норму обов'язкового продажу валюти до 30% або повністю її скасувати

Загальні втрати експорту товарів від заборони на ввезення до РФ будуть незначними - НБУ

НБУ затвердив нову систему валютного регулювання та оприлюднив дорожню карту валютної лібералізації

НБУ оштрафував Сбербанк на 94,7млн грн за ризикову діяльність у фінмоніторингу

Уряд України зустрів 2019 рік із залишками 9,9 млрд грн і 47 млрд грн у валюті

Банки з російським капіталом не становлять ризиків для банківської системи України - Рожкова

ОСТАННЄ

Авіакомпанія Ernest Airlines у березні відкриває регулярні авіарейси з Харкова до Риму та Мілана

Тристоронні переговори щодо газу відбудуться за участю Мароша Шефчовича

Ощадбанк планує до середини дня в суботу відновити роботу веб-сайту

Мінінфраструктури розглядає передання в концесію Центрального залізничного вокзалу Києва

"Укрзалізниця" суттєво підвищила ціни на постільну білизну та напої у поїздах

Київський залізничний вокзал і прилеглу площу упорядкують до травня - Кличко

До Транс'європейської транспортної мережі TEN-T включено 39 українських інфраструктурних проектів

"Запорожьеоблэнерго" заявило об угрозе срыва энергоснабжения области из-за долгов ЗТМК

Westinghouse надасть Україні свою технологію виробництва ядерного палива для будівництва заводу - Насалик

Коболєв: Рівень моєї зарплати відповідає чинній постанові Кабміну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА