18:43 05.12.2018

Кабмін підтримав ініціативу МЕРТ про вибір нового виконавця оборонної держпрограми "Корвет"

2 хв читати
Кабмін підтримав ініціативу МЕРТ про вибір нового виконавця оборонної держпрограми "Корвет"

Уряд підтримав пропозицію Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) про перегляд складу виконавців державної цільової оборонної програми "Корвет" на 2011-2028 рр. зі створення багатоцільових бойових кораблів класу "корвет" в інтересах ВМСУ.

Проект відповідної постанови Кабінету Міністрів "Про внесення змін у додаток 1 до державної цільової оборонної програми "Корвет" за проектом 58250" затверджено на засіданні уряду в середу за процедурою без обговорення.

Як випливає з пояснювальної записки до проекту документа, необхідність перегляду учасників держпрограми "Корвет" зумовлена банкрутством і відкриттям ліквідаційної процедури ПАТ "Чорноморський суднобудівний завод" (Миколаїв), що є головним виконавцем держпрограми. Затвердження постанови дасть змогу реалізувати закріплену у звіті ДАСУ від 8 грудня 2017 року пропозицію і здійснити вибір нового виконавця держпрограми, зазначається в документі.

Як повідомлялося, в рамках укладеного у 2009 році з Міноборони контракту, в 2012 році на потужностях ПАТ "ЧСЗ", що входить до cуднобудівного субхолдингу SMG "Смарт-холдингу" бізнесмена Вадима Новинського, було розпочато будівництво першого українського корвета "Володимир Великий". У листопаді 2011 року колишній уряд затвердив державну оборонну програму "Корвет" терміном до 2021 року й обсягом 16,1 млрд грн, з будівництва на потужностях ЧСЗ в інтересах ВМСУ чотирьох кораблів класу "корвет". Реалізацію держпрограми було фактично зупинено в умовах нової воєнно-політичної ситуації в країні в 2014 році.

У листопаді 2017 року уряд затвердив нову редакцію держпрограми терміном до 2028 року загальним обсягом 31,93 млрд грн. Передання головного корабля замовнику, заплановане раніше на 2016 рік, передбачається на 2022 рік. До 2028 року планується побудувати чотири корвети.

Згідно з даними SMG, технічна готовність законсервованого корвета "Володимир Великий" оцінюється в 17%. Господарський суд Миколаївської області 3 липня 2018 року визнав банкрутом ПАТ "ЧСЗ" і відкрив ліквідаційну процедуру суднозаводу.

Основною метою держпрограми "Корвет" визначено будівництво кораблів класу "корвет" для забезпечення здатності відбиття ВМСУ збройної агресії, стримування загроз національній безпеці та захисту інтересів держави.

Як зазначається в новій редакції держпрограми, "проблема полягає в необхідності подолання транснаціональних загроз у Чорноморсько-Азовському регіоні, зумовлених анексією Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і втратою військово-морського потенціалу України".

Раніше планувалося, що в загальному обсязі кооперації за програмою частка зарубіжних постачальників озброєнь становитиме близько 20%. До зарубіжних партнерів належали європейські DCNS, MBDA, EuroTorp.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна вводить заборонні мита на імпорт цементу з РФ, Білорусі та Молдови

ЄБРР відзначає відсутність умов для формування конкуренції на ринку е/е

ЄБРР може виділити ще EUR250 млн на оновлення міського транспорту України

"Укртранснафта" відновила транзит нафти до країн ЄС

Зеленський і Коболєв обговорили з делегацією США співробітництво в енергосфері та підготовку до опалювального сезону

Місія МВФ розпочала роботу в Україні

Опубліковано повідомлення про порушення Україною антидемпінгового розслідування стосовно імпорту сталевих безшовних гарячедеформованих труб із Китаю

Опубліковано повідомлення щодо продовження Україною антидемпінгового розслідування стосовно імпорту сталевих прутків із Білорусі та Молдови

"Астарта" завершила 1 кв.-2019 з чистим збитком EUR4,4 млн

Новий власник "Кузні на Рибальському" не згортатиме потужності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА