15:49 06.12.2018

АМКУ скасуванням дозволів на погоджені дії "Тедіс Україна" має намір усунути бар'єри для конкуренції

3 хв читати
АМКУ скасуванням дозволів на погоджені дії "Тедіс Україна" має намір усунути бар'єри для конкуренції

Антимонопольний комітет України (АМКУ) скасуванням низки дозволів на погоджені дії, виданих у листопаді 2011 року терміном на десять років найбільшому дистриб'ютору сигарет "Тедіс Україна" (раніше - "Мегаполіс-Україна"), планує "відкрити" ринок й усунути бар'єри для конкуренції.

"Ми скасували власні рішення 2011 року, якими групі компаній "Мегаполіс" (до якої входить і "Тедіс") було надано дозволи на погоджені дії. А сенс цих дій у тому, що ми, надавши "Мегаполісу" дозволи на укладення з продавцями сигаретного бізнесу угод про 10-річну неконкуренцію, встановили, що ринок дистрибуції сигарет після надання нами дозволів був монополізований "Мегаполісом"/"Тедісом". Зараз, доки діють дозволи (до 2021 року), усуваємо юридичні бар'єри для потенційних конкурентів. Ми не можемо змусити конкурентів зайти на цей ринок, але ми можемо усунути бар'єри для конкуренції, створені в 2011 році з нашою участю", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в АМКУ.

У відомстві зазначили, що не можуть наразі назвати частку "Тедіс Україна" на ринку через те, що це питання розслідують в іншій справі.

"Ми сподіваємося, що зняття нами бар'єрів усе-таки відкриє ринок, на який повернуться оптові торговці, що раніше діяли на ньому, які посунуть "Тедіс". Після пертурбацій на ринку дистрибуції сигарет у квітні-травні 2017 року, коли у "Тедіс" заарештували весь товар на складі і виробники були змушені відвантажувати сигарети іншим оптовим покупцям, на ринку з'явилися нові гравці, але чи діють вони зараз, чи це було просто ситуативне вирішення проблеми, сказати складно. Питання наразі досліджують", - зазначили в АМКУ.

Як повідомлялося, АМКУ скасував низку дозволів на погоджені дії, виданих у листопаді 2011 року терміном на десять років найбільшому дистриб'юторові сигарет "Тедіс Україна".

Згідно з рішенням АМКУ, надання у 2011 році дозволів відбувалося за неповного з'ясування обставин, на підставі інформації заявника щодо прогнозованих часток, які "Мегаполіс" займатиме на тютюновому ринку в результаті заявлених концентрацій і погоджених дій (не більше ніж 35%), при тому, що ринок було монополізовано вже у 2013 році.

У результаті розслідування АМКУ з'ясував, що "Мегаполіс" у період 2013 року - дев'яти місяців 2015 року зловживав монопольним становищем на ринку, тоді як погоджені дії, дозвіл на які надав комітет у листопаді 2011 року, створили тривалі (до листопада 2021 року) бар'єри для виходу на монополізований ринок потенційних конкурентів. З огляду на це зазначені рішення скасовано.

Це рішення може бути оскаржене в Господарському суді міста Києва.

АМКУ наприкінці 2016 року наклав на Tedis Ukraine штрафи у розмірі 431 млн грн за зловживання монопольним становищем, проте компанія оскаржила це рішення в суді. Пізніше Київський апеляційний господарський суд підтвердив необхідність сплати цього штрафу.

Наприкінці березня 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв, що у рамках розслідування справи "монополіста тютюнового ринку України" проведено понад 100 обшуків.

Tedis Ukraine, створене в 2011 році як ТОВ "Торгова компанія "Мегаполіс-Україна", в травні 2016 року було перейменовано на ТОВ "Тедіс Україна". Регіональна мережа компанії має 35 регіональних структурних підрозділів в Україні.

Компанія є найбільшим дистриб'ютором сигарет в Україні: її частка на ринку, за даними АМКУ, становить понад 99%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ціна на газ для населення в липні продовжить знижуватися - Гройсман

"Енергоатом" в новому ринку зможе продавати за вільними цінами мінімум 10% своєї електроенергії - умови PSO

Гройсман доручив підготувати граничні ціни на тепло і гарячу воду в Україні для зниження поточних на 15-20%

Верховний Суд скасував рішення двох попередніх інстанцій щодо тарифів на утримання будинків і прибудинкових територій - КМДА

США отримуватимуть $500 млрд на рік від тарифів на китайські товари - Трамп

Державіаслужба ухвалила рішення відновити сертифікат авіакомпанії YanAir

Зеленський розповів керівництву ХДС і "Союз 90/Зелених" про кроки досягнення економічного зростання в Україні

НБУ скасував обов'язковий продаж валюти бізнесом із 19 червня

Рентабельність капіталу українських банків у 2019 р. значно перевищить 20% -

ЄС виділив EUR29,5 млн на експертну підтримку податкової та митної реформи в рамках EU4PFM

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА