Інтерфакс-Україна
15:49 06.12.2018

АМКУ скасуванням дозволів на погоджені дії "Тедіс Україна" має намір усунути бар'єри для конкуренції

3 хв читати
АМКУ скасуванням дозволів на погоджені дії "Тедіс Україна" має намір усунути бар'єри для конкуренції

Антимонопольний комітет України (АМКУ) скасуванням низки дозволів на погоджені дії, виданих у листопаді 2011 року терміном на десять років найбільшому дистриб'ютору сигарет "Тедіс Україна" (раніше - "Мегаполіс-Україна"), планує "відкрити" ринок й усунути бар'єри для конкуренції.

"Ми скасували власні рішення 2011 року, якими групі компаній "Мегаполіс" (до якої входить і "Тедіс") було надано дозволи на погоджені дії. А сенс цих дій у тому, що ми, надавши "Мегаполісу" дозволи на укладення з продавцями сигаретного бізнесу угод про 10-річну неконкуренцію, встановили, що ринок дистрибуції сигарет після надання нами дозволів був монополізований "Мегаполісом"/"Тедісом". Зараз, доки діють дозволи (до 2021 року), усуваємо юридичні бар'єри для потенційних конкурентів. Ми не можемо змусити конкурентів зайти на цей ринок, але ми можемо усунути бар'єри для конкуренції, створені в 2011 році з нашою участю", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в АМКУ.

У відомстві зазначили, що не можуть наразі назвати частку "Тедіс Україна" на ринку через те, що це питання розслідують в іншій справі.

"Ми сподіваємося, що зняття нами бар'єрів усе-таки відкриє ринок, на який повернуться оптові торговці, що раніше діяли на ньому, які посунуть "Тедіс". Після пертурбацій на ринку дистрибуції сигарет у квітні-травні 2017 року, коли у "Тедіс" заарештували весь товар на складі і виробники були змушені відвантажувати сигарети іншим оптовим покупцям, на ринку з'явилися нові гравці, але чи діють вони зараз, чи це було просто ситуативне вирішення проблеми, сказати складно. Питання наразі досліджують", - зазначили в АМКУ.

Як повідомлялося, АМКУ скасував низку дозволів на погоджені дії, виданих у листопаді 2011 року терміном на десять років найбільшому дистриб'юторові сигарет "Тедіс Україна".

Згідно з рішенням АМКУ, надання у 2011 році дозволів відбувалося за неповного з'ясування обставин, на підставі інформації заявника щодо прогнозованих часток, які "Мегаполіс" займатиме на тютюновому ринку в результаті заявлених концентрацій і погоджених дій (не більше ніж 35%), при тому, що ринок було монополізовано вже у 2013 році.

У результаті розслідування АМКУ з'ясував, що "Мегаполіс" у період 2013 року - дев'яти місяців 2015 року зловживав монопольним становищем на ринку, тоді як погоджені дії, дозвіл на які надав комітет у листопаді 2011 року, створили тривалі (до листопада 2021 року) бар'єри для виходу на монополізований ринок потенційних конкурентів. З огляду на це зазначені рішення скасовано.

Це рішення може бути оскаржене в Господарському суді міста Києва.

АМКУ наприкінці 2016 року наклав на Tedis Ukraine штрафи у розмірі 431 млн грн за зловживання монопольним становищем, проте компанія оскаржила це рішення в суді. Пізніше Київський апеляційний господарський суд підтвердив необхідність сплати цього штрафу.

Наприкінці березня 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв, що у рамках розслідування справи "монополіста тютюнового ринку України" проведено понад 100 обшуків.

Tedis Ukraine, створене в 2011 році як ТОВ "Торгова компанія "Мегаполіс-Україна", в травні 2016 року було перейменовано на ТОВ "Тедіс Україна". Регіональна мережа компанії має 35 регіональних структурних підрозділів в Україні.

Компанія є найбільшим дистриб'ютором сигарет в Україні: її частка на ринку, за даними АМКУ, становить понад 99%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА