Інтерфакс-Україна
15:40 07.12.2018

Інвестиції у відновлення аеропорту в Білій Церкві становитимуть від EUR59 млн

2 хв читати
Інвестиції у відновлення аеропорту в Білій Церкві становитимуть від EUR59 млн

Команда підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури України поінформувала про результати попереднього техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) за проектом відновлення злітно-посадкової смуги (ЗПС) і будівництва термінала аеропорту Білої Церкви з оціночною вартістю інвестицій к EUR59 млн.

"Уже ініційовано отримання аеропортом "Біла Церква" статусу міжнародного, яке очікується наступного року. Мінінфраструктури України забезпечує всебічну підтримку та сприяння реалізації потенціалу аеродрому Білої Церкви, що передбачено в розробленій Авіаційній стратегії України до 2030 року", - наводяться на сайті Мінінфраструктури слова радника профільного міністра Олександра Клітіна.

У повідомленні також зазначено, що команда підтримки реформ уже провела переговори про розвиток аеропорту за результатами ТЕО з компаніями Finpoint, Millenium Capital, Capital Times і керівництвом аеропорту.

ТЕО для аеропорту Білої Церкви розробили незалежні міжнародні консультанти за програмою технічної допомоги Європейської Комісії для України. Згідно з оцінкою експертів проекту ASSIST, загальна вартість першочергових інвестицій відновлення злітно-посадкової смуги та будівництва термінала становитиме близько EUR59 млн. Модернізація Білоцерківського авіаційного комплексу є пілотним проектом цієї програми.

Згідно з висновками ASSIST аеропорт з огляду на близькість до індустріального парку може розвиватися як спеціалізований центр із транспортування вантажів, зокрема транзитних, за умови розвитку мультимодальної логістичної платформи.

"Розвиток аеропорту як транспортно-логістичного хаба сприятиме впровадженню інноваційних технологій в авіаційному транспорті та розвитку Київської області, створенню нових робочих місць, реалізації туристичного потенціалу та є вкрай важливим проектом для міста Біла Церква", - наголошується в повідомленні.

ASSIST - дослідний проект, спільно фінансований Європейською Комісією DG MOVE у рамках FP7 (Сьома рамкова програма Європейського ЄС). Проект ASSIST триває понад 30 місяців, починаючи з квітня 2011 року. Наукові дослідження проводить консорціум із шести партнерів за участю NEA (Нідерланди), TRT (Італія), ProgTrans (Швейцарія), FOMTERV (Угорщина), CNRS-LET (Франція) і Fraunhofer-ISI (Німеччина).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА