Інтерфакс-Україна
15:40 07.12.2018

Інвестиції у відновлення аеропорту в Білій Церкві становитимуть від EUR59 млн

2 хв читати
Інвестиції у відновлення аеропорту в Білій Церкві становитимуть від EUR59 млн

Команда підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури України поінформувала про результати попереднього техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) за проектом відновлення злітно-посадкової смуги (ЗПС) і будівництва термінала аеропорту Білої Церкви з оціночною вартістю інвестицій к EUR59 млн.

"Уже ініційовано отримання аеропортом "Біла Церква" статусу міжнародного, яке очікується наступного року. Мінінфраструктури України забезпечує всебічну підтримку та сприяння реалізації потенціалу аеродрому Білої Церкви, що передбачено в розробленій Авіаційній стратегії України до 2030 року", - наводяться на сайті Мінінфраструктури слова радника профільного міністра Олександра Клітіна.

У повідомленні також зазначено, що команда підтримки реформ уже провела переговори про розвиток аеропорту за результатами ТЕО з компаніями Finpoint, Millenium Capital, Capital Times і керівництвом аеропорту.

ТЕО для аеропорту Білої Церкви розробили незалежні міжнародні консультанти за програмою технічної допомоги Європейської Комісії для України. Згідно з оцінкою експертів проекту ASSIST, загальна вартість першочергових інвестицій відновлення злітно-посадкової смуги та будівництва термінала становитиме близько EUR59 млн. Модернізація Білоцерківського авіаційного комплексу є пілотним проектом цієї програми.

Згідно з висновками ASSIST аеропорт з огляду на близькість до індустріального парку може розвиватися як спеціалізований центр із транспортування вантажів, зокрема транзитних, за умови розвитку мультимодальної логістичної платформи.

"Розвиток аеропорту як транспортно-логістичного хаба сприятиме впровадженню інноваційних технологій в авіаційному транспорті та розвитку Київської області, створенню нових робочих місць, реалізації туристичного потенціалу та є вкрай важливим проектом для міста Біла Церква", - наголошується в повідомленні.

ASSIST - дослідний проект, спільно фінансований Європейською Комісією DG MOVE у рамках FP7 (Сьома рамкова програма Європейського ЄС). Проект ASSIST триває понад 30 місяців, починаючи з квітня 2011 року. Наукові дослідження проводить консорціум із шести партнерів за участю NEA (Нідерланди), TRT (Італія), ProgTrans (Швейцарія), FOMTERV (Угорщина), CNRS-LET (Франція) і Fraunhofer-ISI (Німеччина).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА