19:34 10.12.2018

ЄБРР може профінансувати будівництво Дніпро-Бузької ВЕС на 110 МВт

2 хв читати
ЄБРР може профінансувати будівництво Дніпро-Бузької ВЕС на 110 МВт

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у рамках кредитної програми USELF-III на EUR250 млн із підтримки розвитку відновлюваної енергетики в Україні розглядає можливість фінансування Дніпро-Бузької ВЕС планованою потужністю 110 МВт у с. Олександрівці (Білозерський р-н Херсонської обл.).

Згідно з повідомленням банку на його сайті в понеділок, відповідне питання Рада директорів планує розглянути 13 березня 2019 року.

ЄБРР уточнює, що одержувачем коштів у рамках проектного фінансування виступає спеціально створене підприємство ТОВ "Дніпро-Бузька ВЕС", що належить трьом спонсорам цього проекту - Akuo Energy SAS (Франція), Saffelberg Investment NV та Aeolus Invest NV (обидві - Бельгія), яке займатиметься ним від девелопменту до управління після запуску.

Загальна вартість проекту оцінюється в EUR188,64 млн. Можлива частка участі ЄБРР поки що не розкривається.

Згідно з матеріалами Херсонської облдержадміністрації, в рамках проекту планується також будівництво ЛЕП 150 кВ до підстанції "Посад-Покровська" протяжністю 27,3 км.

Як повідомлялося, ЄБРР схвалив нову програму USELF-III (Ukrainian Sustainable Energy Lending Facility) на EUR250 млн для підтримки приватних проектів у відновлюваній енергетиці в Україні 18 липня 2018 року.

Банк підтримує розвиток відновлюваної енергетики в Україні в рамках програми USELF з 2009 року, однак термін її дії завершився 30 червня 2018 року, і USELF-III має замінити її.

За час дії першої програми банк профінансував проекти на загальну суму понад EUR100 млн для фінансування проектів загальною потужністю понад 150 МВт різних технологій відновлюваної енергетики. ЄБРР констатував, що в результаті розвитку сектора відновлюваної енергетики зростає інтерес до нього з боку великих міжнародних розробників, які готові реалізувати більші проекти у сфері ВДЕ.

ЄБРР також зазначає, що, незважаючи на значне зростання сектора в Україні, його частка залишається незначною - до 2%, тоді як Національний план дій з відновлюваної енергетики передбачає збільшення цієї частки до 11% до 2020 року і до 25% в 2035 році.

У рамках проекту USELF-III ЄБРР також надасть Україні підтримку в розробці та реалізації наступної фази її механізму підтримки відновлюваних джерел енергії - з очікуваним впровадженням механізму конкурентних аукціонів.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Литва передасть Україні обладнання Вільнюської ТЕЦ-3

Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну

Україна призначила продаж готелю "Україна" на 18 вересня й ОГХК на 9 жовтня

"Нафтогаз України" вирішив капіталізувати $12,7 млн і EUR94,6 млн відкладених відсотків за євробондами

"ArcelorMittal Кривий Ріг" закликає Кабмін не допустити введення уніфікованого тарифу на розподіл е/е

Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну

Погашення боргу за "5-7-9%" з урахуванням поточної динаміки буде викликом - НБУ

Програма "5-7-9%" усе ще потребує звуження - НБУ

Кияни можуть реструктуризувати борги за комунальні послуги і не платити пеню - "Київтеплоенерго"

Споживання е/е в понеділок через спеку прогнозується на максимальному рівні - "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА