Інтерфакс-Україна
12:35 11.12.2018

НКРЕКП підвищила тарифи на тепло для населення ще 6 ТКЕ

2 хв читати
НКРЕКП підвищила тарифи на тепло для населення ще 6 ТКЕ

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у галузях енергетики та комунальних послуг (с), затвердила відповідно до підвищеної урядом з 1 листопада на 23,5% ціни на газ тарифи на тепло для населення ще для шести виробників теплоенергії (ТКЕ).

Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні у вівторок.

Тарифи на виробництво теплової енергії було підвищено загалом на 4-21%. Так, для КП "Вінницяміськтеплоенерго" тариф підвищено на 20%, для КП "Міськтепловодоенергія" (Хмельницька обл.) на 18%, для ТОВ "Рівнетеплоенерго" - на 18%, ДКП "Хмельницьктеплокомуненеро" - 19%, КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" - 18%, ПрАТ "Черкаське хімволокно" - 21%.

Також очікується, що на засіданні 11 грудня комісія ухвалить рішення про зміну тарифів для останніх двох з 26 ТКЕ - ТОВ "Євро-реконструкція" і ТОВ "Фірма "ТехНова".

Отже, на сьогодні тарифи на теплоенергію приведено у відповідність до зміни ціни на газ для 24 з 26 ТКЕ. Нові тарифи на вироблену ТКЕ теплоенергію починають діяти з 1 січня 2019 року.

Як зазначила раніше голова НКРЕКП Оксана Кривенко, відсоток зростання тарифів на опалення не перевищив відсоток зростання ціни на газ - 23,5%. Крім того, при перегляді на 22% було знижено тариф на теплоенергію для бюджетних установ.

Кабінет Міністрів постановою №867 від 19 жовтня цього року продовжив спецзобов’язання "Нафтогазу" продавати природний газ для населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії до 1 травня 2020 року. Уряд також переглянув формулу розрахунку ціни для продажу газу за PSO, підвищивши її на 23,5% - до 8,55 тис. грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ і витратами на транспортування і постачання).

10 грудня НКРЕКП затвердила підвищення на 12-24% тарифів на тепло для населення для перших 18 з 26 виробників теплоенергії (ТКЕ). Перегляд регулятором тарифів на опалення з урахуванням нової ціни на газ був однією з обов'язкових умов Міжнародного валютного фонду (МВФ) для винесення нової програми stand-by на затвердження ради директорів МВФ.

Як повідомлялося, засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) з питання співпраці з Україною в рамках програми фінансування stand-by (SBA) призначено на 18 грудня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бюджетна декларація допускає зростання мінімальної зарплати до 10 тис. грн в 2028р.

Бюджетна декларація на 2026-2028рр передбачає за базовим сценарієм поступове скорочення видатків держбюджету на безпеку і оборону

Наступний перегляд програми з МВФ за пропозицією України відбудеться у грудні-2025 замість серпня-вересня

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА