Інтерфакс-Україна
11:57 13.12.2018

Суд позбавив Держекоінспекцію права нараховувати збитки підприємствам-забруднювачам атмосферного повітря

2 хв читати
Суд позбавив Держекоінспекцію права нараховувати збитки підприємствам-забруднювачам атмосферного повітря

Шостий апеляційний адміністративний суд (Київ) відхилив апеляційну скаргу Міністерства екології та природних ресурсів, визнавши протиправним і нечинним наказ про затвердження методики розрахунків розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок наднормативних викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря.

Згідно з повідомленням на сайті Мінекології, ця методика встановлювала єдині на території України правила визначення розмірів відшкодування і стягнення збитків у результаті викидів стаціонарними джерелами.

Окружний адміністративний суд Києва 2 серпня 2018 року визнав наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №639 від 10 грудня 2008 року, в якому затверджено цю методику, протиправним і нечинним.

Мінприроди, не погодившись із судовим рішенням, подало апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду (нині Шостий апеляційний адміністративний суд), який її відхилив.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що скасування методики унеможливить нарахування збитків і фактично створить "амністію" для підприємств-забруднювачів, і внаслідок цього погіршить екологічну ситуацію в країні.

"Такі дії призведуть до безкарності забруднювачів атмосферного повітря, що сприятиме подальшому безвідповідальному порушенні  природоохоронного законодавства. Великі  підприємства, ТЕС і ТЕЦ не здійснюватимуть заходів зі скорочення викидів, а ті, які працюють без дозволу, не вважатимуть за необхідне його отримати. А це, у свою чергу, призведе до несплати податку до державного бюджету та повного безконтролю в цьому напрямі", - наводяться в повідомленні міністерства слова глави відомства.

О.Семерак вважає, що скасування наказу створить умови для ігнорування виконання Національного плану зі зменшення викидів в атмосферу від великих спалювальних установок до 31 грудня 2033 року, згідно з яким підприємства-забруднювачі зобов'язані виконувати природоохоронні заходи для зменшення обсягу викидів забруднювальних речовин і поліпшення стану атмосферного повітря.

За даними Держекоінспекції, відповідно до методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок наднормативних викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря за 2016-2017 роки та 9 місяців 2018 року, забруднювачам пред'явлено 2335 претензійно-позовних матеріалів на відшкодування збитків на загальну суму 125,632 млн грн, з яких стягнуто 2135 (91%) на загальну суму 95,369 млн грн (76%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"ДТЕК" за червень відновив електропостачання 443 тис. абонентів у чотирьох областях та Києві

МВФ відкидає можливість бюджетного фінансування імпорту газу

У порту "Південний" в тестовому режимі запрацювало Єдине морське вікно

Світовий банк мобілізував понад $77 млрд для допомоги Україні від початку повномасштабного вторгнення - Шмигаль

З 1 липня в Україні змінився стандарт напруги з 220 на 230 вольт

"Укрнафта" з початку року оновила 163 одиниці спецтехніки

Укладання угод на імпорт газу кінцевим споживачам неминуче активізується через його дефіцит – комерційний директор "Д.ТРЕЙДІНГ"

Малювати сценарії апокаліпсису для енергосистеми на літо безвідповідально – комерційний директор Д.ТРЕЙДІНГ

"Д.ТРЕЙДІНГ" у своєму портфелі має 600 МВт розподіленої генерації – комерційний директор

Видобуток критичних матеріалів, нафти, газу та інфраструктура визначені пріоритетними напрямками для Американсько-українського інвестфонду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА