Інтерфакс-Україна
19:11 17.12.2018

Денаціоналізація ПриватБанку спричинить необхідність його докапіталізації екс-власниками

2 хв читати
Денаціоналізація ПриватБанку спричинить необхідність його докапіталізації екс-власниками

В Україні відсутні правові механізми денаціоналізації ПриватБанку (Київ), зокрема через необхідність вилучення з капіталу фінустанови внесених держкоштів і його подальшої докапіталізації на відповідну суму екс-власниками, повідомила перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова.

"У нас на сьогодні немає розуміння, і в законодавстві немає процедури, як це може статися (денаціоналізація ПриватБанку - ІФ). Але навіть якщо уявити, що це буде 100% реституція (повне матеріальне відшкодування - ІФ), тоді з банку необхідно вилучити держкапітал і виходить ПриватБанк знову буде без капіталу, і нам знову необхідно буде ухвалювати щодо нього рішення...", - сказала вона.

К.Рожкова нагадала, що рішення про націоналізацію ухвалив Кабінет Міністрів та Рада національної безпеки і оборони України на підставі рішення НБУ про неплатоспроможність ПриватБанку та щоб уникнути дестабілізації фінансового сектора.

У свою чергу постанова про визнання ПриватБанку неплатоспроможним, продовжила вона, ґрунтувалася на тому, що банк потребував суттєвої докапіталізації, він втратив ліквідність і у банку з'явилася картотека (неоплачених боргів - ІФ).

"Якщо говорити про можливість скасування постанови щодо неплатоспроможності ПриватБанку, то у нас відсутні на це підстави", - наголосила перший заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, уряд України за пропозицією Нацбанку та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Згідно з даними НБУ, на 1 жовтня 2018 року ПриватБанк за розміром чистих активів посідав перше місце (273,391 млрд грн) серед 82 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА