Інтерфакс-Україна
19:11 17.12.2018

Денаціоналізація ПриватБанку спричинить необхідність його докапіталізації екс-власниками

2 хв читати
Денаціоналізація ПриватБанку спричинить необхідність його докапіталізації екс-власниками

В Україні відсутні правові механізми денаціоналізації ПриватБанку (Київ), зокрема через необхідність вилучення з капіталу фінустанови внесених держкоштів і його подальшої докапіталізації на відповідну суму екс-власниками, повідомила перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова.

"У нас на сьогодні немає розуміння, і в законодавстві немає процедури, як це може статися (денаціоналізація ПриватБанку - ІФ). Але навіть якщо уявити, що це буде 100% реституція (повне матеріальне відшкодування - ІФ), тоді з банку необхідно вилучити держкапітал і виходить ПриватБанк знову буде без капіталу, і нам знову необхідно буде ухвалювати щодо нього рішення...", - сказала вона.

К.Рожкова нагадала, що рішення про націоналізацію ухвалив Кабінет Міністрів та Рада національної безпеки і оборони України на підставі рішення НБУ про неплатоспроможність ПриватБанку та щоб уникнути дестабілізації фінансового сектора.

У свою чергу постанова про визнання ПриватБанку неплатоспроможним, продовжила вона, ґрунтувалася на тому, що банк потребував суттєвої докапіталізації, він втратив ліквідність і у банку з'явилася картотека (неоплачених боргів - ІФ).

"Якщо говорити про можливість скасування постанови щодо неплатоспроможності ПриватБанку, то у нас відсутні на це підстави", - наголосила перший заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, уряд України за пропозицією Нацбанку та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Згідно з даними НБУ, на 1 жовтня 2018 року ПриватБанк за розміром чистих активів посідав перше місце (273,391 млрд грн) серед 82 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА