Інтерфакс-Україна
17:30 20.12.2018

ВР має намір дозволити Міноборони напряму купляти імпортні товари оборонного призначення - перше читання

2 хв читати
ВР має намір дозволити Міноборони напряму купляти імпортні товари оборонного призначення - перше читання

Верховна Рада прийняла за основу проект закону №9122 про внесення змін до законодавчих актів щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення з імпорту.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в першому читанні за проект закону проголосували 234 народних депутати на пленарному засіданні парламенту в четвер.

Законопроект, зокрема, передбачає можливість для державного замовника щодо державного оборонного замовлення за рішенням Кабінету Міністрів отримати повноваження здійснювати імпорт товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.

Як повідомлялося, 17 грудня голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, народний депутат фракції "Народний фронт" Сергій Пашинський заявив, що отримання Україною в 2019 році військово-технічної допомоги США залежатиме від темпів розпочатої реформи системи ВТС.

"США поставили чітку умову: ми цю допомогу, саме військово-технічну, а не якусь іншу, отримаємо лише тоді, коли внесемо зміни до законодавства і дозволимо Міністерству оборони, Збройним силам України укладати прямі контракти (у сфері ВТС - ІФ)", - заявив він.

Заходи з лібералізації чинної системи ВТС України закріплені рішенням РНБО від 26 червня 2018 року "Про вдосконалення держполітики щодо забезпечення ЗСУ та інших військових формувань оборонною продукцією іноземного виробництва" і введені в дію указом президента №185/20 від 26 червня. Вжиті заходи передбачають, зокрема, надання українським виробникам озброєнь і військової техніки (ОВТ) усіх форм власності права на здійснення без участі держпосередників експорту продукції власного виробництва та імпорту оборонної продукції для потреб власного виробництва; можливість самостійного імпорту оборонної продукції приватними оборонними підприємствами, що мають прямі дилерські контракти із зарубіжними виробниками ОВТ; право на здійснення прямих закупівель ОВТ за імпортом у рамках держоборонзамовлення (ДОЗ), за умови, що їх не виробляють в Україні, силовими структурами, зокрема Міністерством оборони.

Очікується, що лібералізація системи ВТС держави дасть змогу суттєво прискорити процес переозброєння армії сучасними зразками ОВТ в умовах обмежених можливостей оборонного бюджету, а також підвищити конкурентоспроможність українського ОПК на світових ринках озброєнь.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

OKKO GROUP перетворюється в диверсифіковану енергетично-аграрну компанію – СЕО

Bukovel доєднався до міжнародної програми Climate Friendly Travel

Єврокомісія погіршила прогноз зростання ВВП України у 2025р до 2,0%, у 2026р - до 4,7%

Втрати ОККО від наслідків війни склали приблизно $120 млн – СЕО

Кабмін розглядає виділення УЗ в травні 4,3 млрд грн компенсації збитків від пасажирських перевезень у прифронтових районах

Кабмін затвердив порядок підтвердження та зарахування часу роботи в іншій державі до страхового стажу

"Укрзалізниця" перебуває в процесі аналізу можливих комплексних рішень щодо єврооблігацій

Мінфін пропонує у 2026 році індексацію соцстандартів на прогнозну інфляцію 8,6% за росту ВВП 4,6% – Гетманцев

Moody’s знизило кредитний рейтинг США, інвестори занепокоєні фіскальною політикою Вашингтона - ЗМІ

Виплати військовим в квітні зросли до 96,6 млрд грн, закупівлі ЗСУ з держбюджету впали до 62,6 млрд грн - Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА