Інтерфакс-Україна
16:35 21.12.2018

Глава МЗС України закликав до публічного пояснення осіб, причетних до укладення угоди між "Енергоатомом" і російським "ТВЕЛ"

3 хв читати
Глава МЗС України закликав до публічного пояснення осіб, причетних до укладення угоди між "Енергоатомом" і російським "ТВЕЛ"

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступає за те, щоб рішення, які стосуються енергетичної незалежності країни, як наприклад угода між "НАЕК "Енергоатом" і ВАТ "ТВЕЛ" (РФ) на поставку ядерного палива, мають лежати в спільній компетенції Кабінету Міністрів і Ради нацбезпеки і оборони (РНБО).

"З самого ранку всі медіа смакують інформацію про таємне укладання українським НАЕК "Енергоатом" угоди на постачання атомного палива з російським ВАТ "ТВЕЛ" у 2025 році. Вважаю, що ті, хто причетний до ухвалення рішення, яке дає змогу Росії зберегти ключові позиції в стратегічній для України галузі атомної енергетики, "заборгували" як мінімум вичерпне пояснення українському суспільству та нашим іноземним партнерам", - написав П.Клімкін на своїй сторінці в соцмережі Facebook у п'ятницю.

Він зазначив, що МЗС України завжди було і залишається прихильником реальної енергетичної незалежності від РФ і переорієнтації на співпрацю з постачальниками атомного палива з демократичних країн.

"І взагалі, ухвалення таких рішень має бути питанням спільної компетенції Кабміну і РНБО, що, на мій погляд, більше ніж очевидно", - наголосив міністр.

П.Клімкін зазначив, що в той час, як Київ успішно просуває санкції щодо РФ та її поплічників на всіх можливих світових майданчиках і рівнях, одне таке рішення, "ще й таким непрозорим способом, може звести нанівець усю здійснену роботу".

"Не варто так легковажно ставитися до довіри наших стратегічних партнерів, особливо коли йдеться про їхню підтримку в боротьбі з російською агресією", - заявив міністр.

Раніше цього дня прес-служба НАЕК "Енергоатом" повідомила про укладення додаткової угоди з ВАТ "ТВЕЛ" (РФ) до контракту на постачання свіжого ядерного палива.

За даними НАЕК, умови додаткової угоди уточнюють обсяги постачання російського палива у бік зменшення від початкового контракту й обмежують термін постачання 2025 роком.

Крім того, зазначили в прес-службі, в документі переглянуто методику ціноутворення на російське паливо з метою врахування поточних тенденцій на світовому ринку ядерних матеріалів і поліпшення цінових умов для НАЕК.

"Контракт між "ТВЕЛ" та "Енергоатомом" на постачання палива для українських АЕС підписано ще в 2010 році. Цей контракт діє до кінця терміну служби реакторів, що працюють в Україні, - повідомляє департамент комунікацій російської держкорпорації "Росатом". - Щороку сторони укладають додаткові угоди до цього контракту, в яких фіксуються конкретні обсяги постачання ТВЗ на рік і їхня конкретна вартість. 2018 рік не був винятком - сторони узгодили конкретну номенклатуру палива та ціни на нього на черговий період".

"ТВЕЛ" продовжує гарантовано забезпечувати за наявним контрактом українські АЕС сучасним й економічно ефективним ядерним паливом. Пріоритети у співпраці залишаються незмінними - максимальна ядерна безпека та надійність паливних збірок", - наголошує "Росатом".

Як повідомлялося, діючий довгостроковий контракт на постачання свіжого ядерного палива між "Енергоатомом" і "ТВЕЛ" було підписано в червні 2010 року.

"ТВЕЛ" є основним постачальником ядерного палива для АЕС України, в той самий час НАЕК диверсифікує джерела його постачання, почавши працювати з Westinghouse. У січні 2018 року контракт із Westinghouse було продовжено до 2025 року. Угодою передбачається постачання ядерного палива для забезпечення семи з 15 українських атомних блоків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вдосконалення НАБУ і САП - не в посиленні політичного контролю, а в підвищенні професійності і прозорості - УКАБ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

Тарифи на е/е для населення з підвищенням прайс-кепів залишаються незмінними – голова НКРЕКП

НКРЕКП підвищила вечірні прайс-кепи на ринку е/е в 1,6 раза

Урожай соняшнику в 2025р. не перевищить 13,6-13,7 млн тонн - аналітики

ДАР розпочав реєстрацію на отримання фінансової допомоги фермерськими господарствами на ведення діяльності та придбання с/г угідь

Ощадбанк та Українська рада зброярів підписали меморандум для розвитку ОПК

"Укрзалізниця" отримала 18 газопоршневих електростанцій загальною потужністю 41,4 МВт через Фонд підтримки енергетики

Депутат пропонує ввести спрощений режим експлуатації для надлегких повітряних суден

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА