14:05 26.12.2018

НБУ сигналізує про ослаблення інфляційних ризиків і поліпшення інфляційних очікувань

2 хв читати
НБУ сигналізує про ослаблення інфляційних ризиків і поліпшення інфляційних очікувань

Комітет монетарної політики Національного банку України (КМП НБУ) під час засідання 12 грудня одноголосно відзначив ослаблення проінфляційна ризиків і наявність ознак поліпшення інфляційних очікувань.

Згідно з протоколом засідання, оприлюдненим на веб-сайті центробанку, зниженню проінфляційних ризиків сприяв рекордно високий урожай зернових і олійних культур, прискорене зниження світових цін на енергоносії, стримана фіскальна політика уряду, поліпшення зовнішнього середовища для країн, що розвиваються, а також сприятлива ситуація на валютному ринку.

Члени КМП також відзначили реалізацію ключового припущення жовтневого макроекономічного прогнозу НБУ, а саме досягнення відчутного прогресу в співробітництві України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у рамках нової програми stand-by і залучення пов'язаного з нею фінансування від інших офіційних кредиторів.

Водночас майже всі члени КМП дотримуються думки, що ризики інфляційного тиску залишаються значними, і це викликає необхідність збереження жорсткої монетарної політики.

Аргументуючи свою позицію, члени Комітету акцентували увагу на погіршенні очікувань на тлі нового політичного циклу, реалізації геополітичних ризиків, зокрема ескалацію конфлікту в Азовському морі, посилення тиску на ціни з боку значного споживчого попиту, а також охолодження світової економіки.

Члени КМП також відзначили, що в подальшому зниження облікової ставки можливе лише за значного ослаблення ризиків.

Як повідомлялося, Нацбанк 25 жовтня 2018 року зберіг облікову ставку на рівні 18% річних. Потім 13 грудня НБУ знову вирішив залишити без зміни облікову ставку на рівні 18% річних. До цього центробанк шість разів підвищував вартість грошей: з 12,5% до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року, до 16% річних з 26 січня 2018 року, до 17% річних з 2 березня 2018 року, до 17,5% річних з 13 липня і до 18% річних з 7 вересня.

В останній раз центробанк знижував облікову ставку - до 12,5% з 13% річних - 26 травня 2017 року. До цього НБУ знизив ставку з 14 квітня 2017 року до 13% з 14% річних, яка була встановлена 28 жовтня 2016 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна пропонує замовникам з ЄС оренду 12 млрд куб. м у ПСГ в умовах загрози припинення транзиту з РФ

Чверть членів комітету НБУ із монетарної політики пропонувала знизити облікову ставку вже в березні-НБУ

Реальна зарплата майбутніх керівників податкової і митної служб становитиме 60-70 тис. грн

"Укроборонпром" передав ЗСУ понад 420 од. нових, модернізованих і відремонтованих ОВТ, зокрема броне- і авіатехніку, артсистеми та засоби ППО

"Укрзалізниця" планує придбати у КВБЗ пасажирські вагони габариту RIC для міжнародного сполучення

VR Capital вивчає можливості інвестування у вітроенергетику України

ICU розраховує до кінця року запустити в Житомирі завод із переробки несортованих ТПВ за інноваційною технологією

САП стурбована загрозою розкрадання ЗТМК після направлення ВС на новий розгляд справи про повернення підприємства в держвласність

НКРЕКП оштрафувала 3 облгази на 2,55 млн грн і зобов'язала їх зменшити суми в платіжках

Український банк уперше провів з клієнтом валютний своп з гривнею - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА