18:55 28.12.2018

НБУ дозволив банкам здійснювати ідентифікацію і верифікацію фізосіб через третіх осіб

2 хв читати
НБУ дозволив банкам здійснювати ідентифікацію і верифікацію фізосіб через третіх осіб

 Національний банк України (НБУ) дозволив третім особам здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізичних осіб при відкритті рахунків у банку.

Як повідомляється на веб-сайті центробанку, це дасть змогу оптимізувати систему ідентифікації та верифікації фізосіб, а також підвищить фінансову інклюзію і доступність фінансових послуг.

Відповідні ініціативи закріплено в постанові правління НБУ "Про затвердження змін до інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах" №159 від 28 грудня 2018 року. Документ набуває чинності з 29 грудня 2018 року.

Відтепер банки при відкритті рахунка зможуть використовувати ідентифікаційні дані фізосіб, отримані від іншого банку через систему BankID НБУ. При цьому між банком, який відкриває рахунок, і банком, який є абонентом-ідентифікатором, має бути укладений відповідний договір доручення.

Банки також зможуть доручати юридичним особам-резидентам, фізичним особам-підприємцям (резидентам) і фізичним особам-резидентам (агентам) на договірній основі здійснювати ідентифікацію та верифікацію фізосіб.

Порядок ідентифікації визначається нормативно-правовими актами центробанку з питань фінансового моніторингу та функціонування системи BankID НБУ.

Крім цього, НБУ надав банкам можливість перераховувати кошти в національній валюті з поточного рахунка фізичної особи-резидента на поточний рахунок фізичної особи-нерезидента в разі продажу фізичною особою-нерезидентом власного майна на території України фізичній особі-резиденту, якщо це майно не є об'єктом інвестиційної діяльності в Україні.

Нацбанк також скасував норму щодо надання фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у банк при відкритті рахунку копії документа, що підтверджує взяття цієї особи на облік в органі Пенсійного фонду.

Водночас центробанк встановив вимогу надавати в банк іноземними представництвами, які використовують найману працю і відповідно до законодавства України є платниками єдиного внеску, копії документа, що підтверджує взяття на облік такого представництва у відповідному контрольному органі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чверть членів комітету НБУ із монетарної політики пропонувала знизити облікову ставку вже в березні-НБУ

Реальна зарплата майбутніх керівників податкової і митної служб становитиме 60-70 тис. грн

"Укроборонпром" передав ЗСУ понад 420 од. нових, модернізованих і відремонтованих ОВТ, зокрема броне- і авіатехніку, артсистеми та засоби ППО

"Укрзалізниця" планує придбати у КВБЗ пасажирські вагони габариту RIC для міжнародного сполучення

VR Capital вивчає можливості інвестування у вітроенергетику України

ICU розраховує до кінця року запустити в Житомирі завод із переробки несортованих ТПВ за інноваційною технологією

САП стурбована загрозою розкрадання ЗТМК після направлення ВС на новий розгляд справи про повернення підприємства в держвласність

НКРЕКП оштрафувала 3 облгази на 2,55 млн грн і зобов'язала їх зменшити суми в платіжках

Український банк уперше провів з клієнтом валютний своп з гривнею - НБУ

"Нафтогаз" у березні купував газ у ЄС на 6-13% дешевше від заявленої Медведчуком ціни "Газпрому"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА