19:14 03.01.2019

За час роботи Єдиної бази даних звітів про оцінку та е-майданчиків надходження до Держбюджету від сплати податків зросли в 4 рази

3 хв читати
За час роботи Єдиної бази даних звітів про оцінку та е-майданчиків надходження до Держбюджету від сплати податків зросли в 4 рази

За час роботи Єдиної бази даних звітів про оцінку і авторизованих е-майданчиків надходження до державного бюджету України від сплати податків і зборів зросли в чотири рази в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, повідомив Фонд державного майна (ФДМ).

"Так, за період роботи впровадженої Фондом системи Єдиної бази з модулем і взаємодією через авторизовані електронні майданчики (з 18 липня 2018 року) значно збільшилися надходження до державного бюджету від сплати податків і зборів. Орієнтовно розмір сплати податків становить 2,73 млрд грн ... що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшило надходження до держбюджету майже в чотири рази", - йдеться в повідомленні на сайті ФДМ.

За даними відомства, на авторизованих е-майданчиках зареєстровано 2,29 тис. суб'єктів оціночної діяльності та 5,47 тис. нотаріусів.

У повідомленні також зазначено, що в період з 18 липня 2018 року до 19 грудня 2018 року в Єдиній базі зареєстровано понад 210 тис. звітів, відмовлено в реєстрації 16,3 тис. звітів, забезпечено рецензування 59 звітів, яким було відмовлено в реєстрації. При цьому нотаріуси перевірили майже 117 тис. звітів при посвідченні угод.

Крім того, в 2018 році екзаменаційна комісія розглянула питання професійної діяльності 91 суб'єкта оціночної діяльності, в тому числі позбавила 19 суб'єктів кваліфікаційного свідоцтва в сфері оцінки майна і направила на позачергове підвищення кваліфікації 47.

У повідомленні також зазначено, що за розпорядженням першого віце-прем'єр-міністра - міністра економрозвитку Степана Кубіва ФДМ створив робочу групу з питань удосконалення системи оцінки майна для цілей оподаткування.

Фонд також розробив проект наказу "Про затвердження змін до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку" з урахуванням пропозицій і зауважень від громадських організацій та зацікавлених осіб.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів підтвердив виняткові повноваження авторизованих електронних майданчиків вносити інформацію зі звіту з оцінки майна в Єдину базу даних звітів про оцінку, при цьому виключив норму про безоплатність таких послуг.

АМКУ за підсумками перевірки функціонування Єдиної бази даних звітів про оцінку на засіданні 22 листопада цього року запропонував Кабінету міністрів розглянути питання щодо доцільності внесення в неї інформації через авторизовані електронні майданчики. Якщо уряд підтвердить недоцільність цього, то АМКУ рекомендує йому розробити відповідні зміни до законодавства і скасувати цю норму. Якщо Кабмін прийме інше рішення, АМКУ пропонує визначити, хто повинен платити за цю послугу - оцінювачі, нотаріуси або фізичні особи-замовники оцінки.

Раніше Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) заявляло, що перший віце-прем'єр-міністр - міністр економрозвитку Степан Кубів ініціював створення робочої групи, яка повинна зайнятися питанням надмірної плати за послуги авторизованих електронних майданчиків. Однак повідомлення, датоване 27 листопада цього року, про створення такої робочої групи зникло з сайту МЕРТ і "Урядового порталу".

Верховна Рада в грудні 2017 року схвалила створення Єдиної бази даних звітів про оцінку нерухомості, мотивуючи це боротьбою з "чорними" ріелторами, і зобов'язала суб'єктів оціночної діяльності вносити в неї інформацію зі звітів про оцінку нерухомого майна через авторизовані електронні майданчики.

До внесення змін до Податкового кодексу про виняткові повноваження авторизованих електронних майданчиків вносити і перевіряти таку інформацію в Єдиній базі даних звітів про оцінку, процедура реєстрації звітів у базі була безкоштовною.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

САП стурбована загрозою розкрадання ЗТМК після направлення ВС на новий розгляд справи про повернення підприємства в держвласність

НКРЕКП оштрафувала 3 облгази на 2,55 млн грн і зобов'язала їх зменшити суми в платіжках

Український банк уперше провів з клієнтом валютний своп з гривнею - НБУ

"Нафтогаз" у березні купував газ у ЄС на 6-13% дешевше від заявленої Медведчуком ціни "Газпрому"

Виплати України за валовим зовнішнім боргом у 2019 р. становитимуть $15,7 млрд

Зростання середньої зарплати в Німеччині в 2018 р максимальне за 7 років - на 3,1%

Зниження промвиробництва в Україні в лютому-2019 уповільнилося до 1,8% - Держстат

Усі співробітники Porsche отримають премію за 2018 рік у розмірі до 9,7 тис. євро

Верховний Суд скасував рішення щодо повернення ЗТМК державі - Group DF

В General Electric довольны сотрудничеством с КВСЗ, будут наращивать локализацию выпуска локомотивов - Омелян

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА