17:53 10.01.2019

Україна підтверджує позицію забезпечувати транзит газу після 2019 року за європейськими правилами

2 хв читати
Україна підтверджує позицію забезпечувати транзит газу після 2019 року за європейськими правилами

Україна готова до конструктивного діалогу на тристоронніх переговорах (ЄС, Україна, Росія) про довгостроковий транзит газу до Європи через Україну в Брюсселі, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Ми готові брати участь у конструктивному діалозі, але він має бути заснований на дуже чітких умовах. І одна з найважливіших умов - це поширення європейських норм для того, щоб мати чітку, транспарентну та ефективну основу для майбутнього транзиту. Таким чином, 21 січня, коли ми розмовлятимемо в Брюсселі, наша позиція базуватиметься на цьому простому, але дуже важливому моменті", - сказав П.Клімкін на прес-конференції в четвер у Вільнюсі.

Він також зазначив, що непоширення норм ЄС на проект "Північний потік-2" суперечить енергетичній безпеці Європи.

"Наша позиція щодо майбутнього транзиту, а також щодо європейської енергетичної безпеки абсолютно ясна - ми готові прийняти всі відповідні норми ЄС для нашої газотранспортної системи. Ми впевнені, що майбутній транзит має бути заснований на транспарентних і ефективних нормах ЄС. Це означатиме, наприклад, що газ купуватиметься на східному кордоні України, транзитний тариф буде розрахований на основі європейської методології, управління базуватиметься на європейських нормах", - резюмував дипломат.

Як повідомлялося, делегацію України на переговорах очолить міністр закордонних справ України Павло Клімкін, до її складу увійдуть: заступник П.Клімкіна - Олена Зеркаль, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко, постійний представник України при ЄС Микола Точицький і його заступник Роман Андарак, директор департаменту з питань розвитку ПЕК і ЖКГ секретаріату Кабміну Сергій Косенко.

За згодою участь у переговорах візьмуть голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, виконавчий директор НАК Юрій Вітренко, голова українського регулятора НКРЕКП Оксана Кривенко та радник глави МЗС Тарас Качка.

Раніше, 9 січня, заступник голови Європейської Комісії з Енергетичного союзу ЄС Марош Шефчович оголосив, що другий раунд політичних тристоронніх переговорів (ЄС, Україна, Росія) про довгостроковий транзит газу до Європи через Україну відбудеться 21 січня у Брюсселі.

"Нафтогаз" уже підтвердив готовність голови правління компанії А.Коболєва взяти участь у тристоронній зустрічі щодо газу в Брюсселі 21 січня.

А.Коболєв заявив про готовність України, за погодження цього питання урядом, обговорити можливість перегляду або відмови від другого транзитного позову до російського "Газпрому" на суму понад $12 млрд у прив'язці з укладенням нового довгострокового контракту.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

"Нафтогаз" готовий знизити претензії до "Газпрому" за другим позовом до $2 млрд у разі підписання довгострокового контракту

Брюссель розглядає сценарій повної відмови від споживання природного газу та інших вуглеводнів - Ю.Вітренко

"Північний потік-2" дасть змогу РФ посилити можливості диктувати умови щодо постачання та транзиту газу і Європі, і Україні - Вітренко

"Нафтогаз України" у лютому знизить ціну на газ для промспоживачів

Конкретних результатів від майбутніх газових переговорів Україна-ЄС-РФ очікувати не слід - Ю.Вітренко

"Нафтогаз" закликав споживачів без лічильників звертатися до Кабміну зі скаргами на платежі із завищеними нормами

Собівартість видобутку газу в Україні становить $250 за 1 тис. куб. м

Тристоронні переговори щодо газу відбудуться за участю Мароша Шефчовича

Українські генкомпанії скоротили споживання антрациту в 2,7 раза - Насалик

Проведення кулуарних переговорів із РФ призводить до негативних наслідків - глава "Нафтогазу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА