19:54 21.01.2019

"Нафтогаз" готовий розглядати домовленості про транзит російського газу тільки в разі їх відповідності європейському законодавству

2 хв читати
"Нафтогаз" готовий розглядати домовленості про транзит російського газу тільки в разі їх відповідності європейському законодавству

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв висловив здивування пропозицією російського "Газпрому" продовжити підписаний у 2009 році контракт про транзит російського газу територією України до країн Європи без експертних консультацій.

"Я був здивований пропозицією пана Міллера (голова російського "Газпрому" Олексій Міллер - ІФ) просто взяти і продовжити контракт. На це я можу сказати тільки те, що НАК "Нафтогаз України" готовий розглядати майбутні домовленості або що завгодно тільки в разі їх повної відповідності тому європейському законодавству, яке було імплементовано в Україні", - заявив А.Коболєв журналістам у понеділок у Брюсселі після закінчення тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейська Комісія щодо майбутнього транзиту на політичному рівні.

При цьому він особливо наголосив, що українська сторона вдячна Європейській Комісії, яка підтвердила, що Росія повинна виконувати рішення судів (зокрема рішення Стокгольмського арбітражу), а Україна має повне право подавати нові позови.

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що "нині умови абсолютно інші, й наше законодавство відповідає європейському", тому повернення до минулих домовленостей неможливе.

Раніше цього дня в Брюсселі відбувся другий раунд тристоронніх газових переговорів на політичному рівні за участю віце-президента Європейської Комісії Мароша Шефчовича, міністра закордонних справ України П.Клімкіна, голови НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, виконавчого директора НАК Юрія Вітренка, міністра енергетики Росії Олександра Новака та представників "Газпрому".

Поточний контракт на транзит російського газу через територію України закінчується наприкінці нинішнього року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА