14:05 24.01.2019

"Енергоатом" поскаржився АМКУ на НКРЕКП через формування ціни на вугілля

2 хв читати
"Енергоатом" поскаржився АМКУ на НКРЕКП через формування ціни на вугілля

Антимонопольний комітет України (АМКУ) отримав заяву НАЕК "Енергоатом" щодо можливого порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, зазначено в повідомленні комітету.

Так, "Енергоатом" просить АМКУ зобов'язати регулятора скасувати пункт 3.1. постанови №289 від 3 березня 2016 року, згідно з яким затверджується порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни на е/ е щодо її розрахунку з використанням у формулі показників індикативної ціни на вугілля та його транспортування.

"Цей пункт постанови НКРЕКП, на думку заявника, призвів до перерозподілу коштів оптового ринку електроенергії на користь генерувальних компаній ТЕС за рахунок відповідного зниження тарифу на електричну енергію АЕС", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, НКРЕКП наприкінці квітня 2016 року почала застосування нового порядку формування прогнозної ОРЦ на електроенергію, яка впливає на встановлення тарифів на електроенергію для промислових споживачів. Порядок, зокрема, передбачає визначення ціни вугілля за формулою "вартість у порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки в Україну".

Дію формули "Роттердам +" буде припинено з липня-2019 у зв'язку з переходом до нового ринку електроенергії.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики у цих сферах.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гройсман про можливий дефолт: Я вважаю, що для українців криз уже достатньо

В ЄС і ЄІБ рекомендують Україні відкласти введення нового ринку електроенергії на певний час

Україна збільшила запаси в ПСГ до 11 млрд куб. м

Інвестиційний план мережі TEN-T передбачає будівництво в країнах "Східного партнерства", в т.ч. в Україні, 4800 км авто- і залізничних шляхів

Зеленський і глава НБУ обговорили важливість незалежності Центробанку

Радник Зеленського Данилюк наполягає на виконанні умов МВФ до виборів та анонсує переговори про нову програму після них

В ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відкласти введення нового ринку електроенергії на обмежений час

РФ прокачає з території Білорусі близько 1 млн т "брудної" нафти, з території Польщі - в 4 рази менше

ЄС очікує від України перетворення на транспортний хаб між Європою та Азією - гендиректор Єврокомісії з питань транспорту

У Зеленського на вівторок запланована зустріч із місією МВФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА