16:53 25.01.2019

Експерти в Давосі закликають перейти на чотириденний робочий тиждень

2 хв читати
Експерти в Давосі закликають перейти на чотириденний робочий тиждень

Зниження кількості робочих днів піде на користь і компаніям, і їхнім співробітникам, тому світу слід замислитися про масовий перехід на 4-денний робочий тиждень, заявили під час Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі два авторитетних експерта.

"Думаю, у нас є хороші експерименти, що демонструють, що при зниженні тривалості робочого часу люди можуть ефективніше зосередити увагу, їхня виробка залишається такою ж, при цьому якість і креативність найчастіше зростають. І вони більш лояльні до організацій, які готові проявити гнучкість щодо їхнього життя поза роботою", - заявив він під час форуму психолог Уортонської школи бізнесу при Пенсільванському університеті Адам Грант.

З ним згоден економіст та історик Рутгер Брегман, який нагадує, що провідні уми - економісти, соціологи, філософи - десятиліттями вірили, що з часом людство зможе працювати все менше і менше. Ситуація змінилася лише в 70-і роки минулого століття.

"Підприємці-капіталісти ще в 20-е і 30-е роки виявили позитивний вплив скороченого робочого тижня на продуктивність. Наприклад, Генрі Форд побачив, що після переходу від 60-годинного до 40-годинного робочого тижня його робочі стали продуктивнішими, оскільки менше втомлювалися", - говорить він.

Тим часом під час форуму обговорювалися наукові дослідження про те, що люди стануть щасливішими, якщо менше працюватимуть. Крім того, експерти згадали про дані Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР): що більше часу витрачається на роботу, то нижче продуктивність праці і ВВП на кожну годину роботи. Так, Південна Корея і Мексика лідирують за кількістю відпрацьованих громадянами годин за рік серед 36 найбільш розвинених країн світу. Однак переробки не підвищують продуктивність праці, яка в обох країнах близька до мінімального рівня в цій групі.

Одна з компаній Нової Зеландії минулого року перейшла на 4-денний робочий тиждень як експеримент, а потім оголосила, що такий графік буде постійним.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінфін знизив ставки за ОВДП на 20-75 б. п. слідом за обліковою ставкою НБУ

FTC може оголосити про угоду з Facebook про врегулювання претензій цього тижня

МВФ знизив прогноз зростання світового ВВП у 2019 р. до 3,2%, різко погіршив прогноз з економіки РФ

ФГВФО уп'ятеро знизив ціну повторно виставленого на голландський аукціон стадіону "Чорноморець" в Одесі

Мін'юст, Мінфін, ДФС та інші держоргани підписали меморандум про співпрацю щодо перевірки інформації про бенефіціарів

"Укроборонпром" оголосив тендер на міжнародний фінансовий аудит за 32,5 млн грн

"Нафтогаз" перерахував до держбюджету ще 8,2 млрд грн дивідендів за 2018 рік

Потенційні покупці майже 100% акцій Промінвестбанку на аукціоні ПФТС мають отримати попереднє узгодження НБУ

Суд в Україні дозволив Ощадбанку стягнути з РФ понад $1,1 млрд збитків через анексію Криму за рішенням міжнародного арбітражу

Піреус Банк заявив про незаконну зміну власника Львівської макаронної фабрики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА