Інтерфакс-Україна
16:17 29.01.2019

Українські стартапи в 2018 році залучили $290 млн, кількість ІТ-фахівців досягла 184,7 тис., а кількість ІТ-компаній - 4 тис.

2 хв читати
Українські стартапи в 2018 році залучили $290 млн, кількість ІТ-фахівців досягла 184,7 тис., а кількість ІТ-компаній - 4 тис.

Інноваційний парк UNIT.City (Київ) і інвестфонд Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) презентували детальний огляд головних елементів української ІТ-індустрії, згідно з яким у 2018 році в Україні в 4 тис. ІТ-компаній працювали 184,7 тис. розробників.

В огляді також зазначається, що за даними дослідницької компанії App Annie, у кожної п'ятої глобальної компанії, що працює в сфері розробки ПЗ для мобільних платформ, є офіс в Україні.

За даними дослідження The State of European Tech 2018, в Україні налічується майже 184,7 тис. розробників. У звіті також повідомляється, що минулого року українським стартапам вдалося залучити понад $290 млн інвестицій.

"За останні п'ять років динаміка зростання української ІТ-індустрії обчислюється двозначними цифрами. Кожна п'ята компанія зі списку Fortune 500 користується українськими ІТ-сервісами. Тому сьогодні найкращий час для того, щоб відкривати або розширювати тут свій інноваційний бізнес. Цей путівник допоможе міжнародним партнерам в цьому переконатися", - наведено в звіті слова СЕО та керуючого партнера UNIT.City Макса Яковера.

Відповідно до огляду, ІТ-галузь є другою в Україні за обсягами експорту в 2018 році, при цьому в світі Україна посідає 24-те місце в рейтингу найбільш привабливих країн для розробки ПЗ, а відповідно до Global Innovation Index Україна посіла 54-те місце з 126.

"Необхідно, щоб міжнародні партнери володіли якомога більшою інформацією та мали доступ до проривних місцевих стартапів і підприємців. Технологічний сектор має стратегічне значення для української економіки й може змінити те, як Україну сприймають у світі за часів цифрової трансформації", - вважає президент і головний виконавчий директор WNISEF Ярослава Джонсон.

В огляді також зазначено, що в Україні розташовано понад 110 науково-дослідних і дослідно-конструкторських центрів компаній. Найбільшим R&D-партнером України є США (45% компаній), далі - ЄС та Ізраїль. Сфери експертизи українських R&D центрів охоплюють ігри, електронну комерцію, роботу з BigData і штучним інтелектом, телекомунікації, інтернет речей, розробку програмного забезпечення та інші сфери.

Більше половини R&D центрів розташовуються в Києві, також великими центрами науково-дослідницької діяльності є Дніпро, Львів, Харків, Одеса та Вінниця.

Як повідомлялося, інноваційний парк UNIT.City бізнесмена Василя Хмельницького офіційно відкрився в квітні 2017 року на території колишнього Київського мотоциклетного заводу. На його території розташовуються коворкінг Chasopys-UNIT, IT-школа UNIT Factory, три лабораторії, бізнес-кампус, фонд і п'ять акселераторів.

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА