11:59 30.01.2019

Уряд поверне знижені норми споживання газу, платити за підвищеними нормами не потрібно

2 хв читати
Уряд поверне знижені норми споживання газу, платити за підвищеними нормами не потрібно

Уряд поверне для споживачів без лічильників знижені норми споживання газу, які було скасовано судовим рішенням наприкінці минулого року, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду в середу.

"Ми повертаємося до тих норм - була 3,3 (куб. м газу на одну особу на місяць - ІФ) буде 3,29 - на 0,1 менше. І в такий спосіб, щоб люди платили згідно зі справедливим обсягом, а не завищеним. Ми на поводу в цьому питанні ні у кого не йтимемо. Ці норми (знижені - ІФ) сьогодні буде затверджено", - сказав він.

Згідно з цим оплачувати платежі, виставлені споживачам без лічильників у січні, відповідно до завищених норм не потрібно.

Як повідомлялося, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду наприкінці листопада 2018 року скасував дію встановлених постановою Кабміну №203 (яку було прийнято з порушенням регламенту) норм споживання природного газу для побутових споживачів без лічильників. Замість них набули чинності попередні (встановлені постановою уряду №619 від 8 червня 1996 року в редакції від 1 жовтня 2014 року) завищені вдвічі-тричі норми.

Скасованою постановою норми споживання газу було встановлено на рівні 3,3 куб. м на одну людину для домогосподарств із газовою плитою і центральним гарячим водопостачанням (ЦГВ); 5,4 куб. м - із газовою плитою, без ЦГВ і водонагрівача; 10,5 куб. м - із газовою плитою та водонагрівачем. Постановою №619, що знову набула чинності, норми встановлено на рівні 9,8 куб. м, 18,3 куб. м та 23,6 куб. м на одну людину відповідно.

На підставі різниці між цими нормами клієнти облгаззбутів у грудні 2018 року почали отримувати платіжки з урахуванням заборгованості, що накопичилася за 30 місяців. Проте в облгазах заявили, що сума боргу, нарахована за період дії занижених, на їхню думку, норм була наведена виключно з інформативною метою та не підлягає сплаті. Водночас там наголосили, що подальші рахунки приходитимуть вже з урахуванням підвищених норм.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ знизив облікову ставку до 17,5% з 26 квітня

НБУ підтвердив прогноз зростання ВВП та інфляції на 2019-2021 роки

ВР ратифікувала договір із Францією про надання до EUR64 млн кредиту на проект постачання питної води до Маріуполя

ВР дозволила не зараховувати до держбюджету гроші донорів на протимінну діяльність, а направляти їх безпосередньо операторам

Рустам Гільфанов: Дитячі бібліотеки отримали 350 книг від ЛакіБукс до дня книги

Країни-члени НАТО збільшують підтримку України через трастові фонди

AgroGeneration у 2018 р. скоротила чистий збиток на 35%

НБУ в I кв. направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів п’яти банків більше ніж на 3,7 млрд грн

"Укрнафта" на тлі нафтового форс-мажору в Білорусі закликає до стимулювання Україною власного видобутку нафти

Шефчович оголосив про плани проведення невдовзі тристоронніх переговорів щодо газу ЄС-РФ-Україна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА