11:59 30.01.2019

Уряд поверне знижені норми споживання газу, платити за підвищеними нормами не потрібно

2 хв читати
Уряд поверне знижені норми споживання газу, платити за підвищеними нормами не потрібно

Уряд поверне для споживачів без лічильників знижені норми споживання газу, які було скасовано судовим рішенням наприкінці минулого року, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду в середу.

"Ми повертаємося до тих норм - була 3,3 (куб. м газу на одну особу на місяць - ІФ) буде 3,29 - на 0,1 менше. І в такий спосіб, щоб люди платили згідно зі справедливим обсягом, а не завищеним. Ми на поводу в цьому питанні ні у кого не йтимемо. Ці норми (знижені - ІФ) сьогодні буде затверджено", - сказав він.

Згідно з цим оплачувати платежі, виставлені споживачам без лічильників у січні, відповідно до завищених норм не потрібно.

Як повідомлялося, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду наприкінці листопада 2018 року скасував дію встановлених постановою Кабміну №203 (яку було прийнято з порушенням регламенту) норм споживання природного газу для побутових споживачів без лічильників. Замість них набули чинності попередні (встановлені постановою уряду №619 від 8 червня 1996 року в редакції від 1 жовтня 2014 року) завищені вдвічі-тричі норми.

Скасованою постановою норми споживання газу було встановлено на рівні 3,3 куб. м на одну людину для домогосподарств із газовою плитою і центральним гарячим водопостачанням (ЦГВ); 5,4 куб. м - із газовою плитою, без ЦГВ і водонагрівача; 10,5 куб. м - із газовою плитою та водонагрівачем. Постановою №619, що знову набула чинності, норми встановлено на рівні 9,8 куб. м, 18,3 куб. м та 23,6 куб. м на одну людину відповідно.

На підставі різниці між цими нормами клієнти облгаззбутів у грудні 2018 року почали отримувати платіжки з урахуванням заборгованості, що накопичилася за 30 місяців. Проте в облгазах заявили, що сума боргу, нарахована за період дії занижених, на їхню думку, норм була наведена виключно з інформативною метою та не підлягає сплаті. Водночас там наголосили, що подальші рахунки приходитимуть вже з урахуванням підвищених норм.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко про проект Мінсоцполітики щодо ФОП: уряд це рішення не ухвалював, президент його не бачив

"УАВтормет" критикує метпідприємства за зниження закупівельних цін на брухт, що призвело до падіння його заготівель

Україна обговорює зі СБ нову програму гарантій під запозичення

НБУ допускає скасування норми про обов'язковий продаж експортної виручки

НБУ завершив пілотний проект е-гривня, оцінює перспективи інструменту

"Укрзалізниця" призначила 17 додаткових поїздів до 8 березня

Україна у 2018 році відкрила 85 нових ринків збуту агропродукції

Модель підтримки ВДЕ в Україні необхідно вдосконалити з урахуванням світового досвіду - Міненерговугілля

Комітет ВР із питань паливно-енергетичного комплексу розгляне законопроект про "зелені" аукціони 26 лютого

Україна в 2018 році закупила ядерне паливо на $523 млн - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА