17:30 30.01.2019

Україна має намір стимулювати сортування та спалювання відходів - Концепція енергетичної утилізації сміття в Україні

2 хв читати
Україна має намір стимулювати сортування та спалювання відходів - Концепція енергетичної утилізації сміття в Україні

 В Україні розроблено перелік законодавчих стимулів для роздільного збирання, вивезення та перероблення побутових відходів, а також подальшого генерування енергії з них.

Пропоновані заходи містяться в Концепції енергетичної утилізації сміття в Україні, розробленій Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України спільно з Київською міськдержадміністрацією та Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Документ було представлено у вівторок на конгресі "Бізнес для розумних міст" у Києві.

Зокрема, у концепції пропонується запровадити систему гарантій і стимулів для інвестування у сферу енергетичної утилізації відходів, а також гарантувати підприємству-переробнику постачання встановлених договором обсягів сміття.

За органами місцевого самоврядування хочуть закріпити право призначати єдиного оператора (ЄО) щодо поводження зі сміттям. Останні укладатимуть довгострокові угоди на перероблення сміття, послуги з його вивезення та захоронення. Це дасть змогу залучити приватний капітал у галузь, вважають автори концепції.

Новий закон про житлово-комунальні послуги передбачає поняття тарифу на поводження з відходами. При цьому немає механізму розрахунку його компонента - плати за перероблення, через що інвестор не має гарантії стабільного джерела доходів, йдеться в документі. Тому пропонується встановити чіткі правила тарифоутворення на послуги з енергетичної утилізації відходів, застосувати стимулювальне тарифоутворення та встановити тривалий період дії тарифів.

Як зазначено в концепції, податок на захоронення відходів необхідно підвищити, тоді цей спосіб поводження зі сміттям стане не таким вигідним, як, приміром, спалювання. На сьогодні податок в Україні становить EUR0,15 за тонну, тоді як у країнах Європи - від EUR20 до EUR107.

У концепції зазначено, що спалювання близько 10 млн тонн сміття, які накопичуються в Україні щорічно, дасть змогу замістити близько 1 млрд куб. м природного газу, або 3,5 млн Гкал теплоенергії, або 1,2 млрд кВт-год е/е.

На сьогодні для виробництва теплоенергії використовують лише 2,5% побутових відходів, що накопичуються в Україні.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гаазький арбітраж ухвалив рішення на користь ПриватБанку і Коломойського проти РФ щодо експропріації активів у Криму

"Укртрансгаз" у позові до НКРЕКП оскаржує положення Кодексу ГТС про несанкціонований відбір газу

Українці в перший день роботи нового закону про валюту купили онлайн близько $4 млн

"Нафтогаз" розраховує на ухвалення Верховною Радою законопроекту про концесії для активізації відбору інвестора управління ГТС

Кияни помилково заплатили за е/е старому постачальнику 39 млн грн

"ДТЕК" побудував найбільшу в Україні Нікопольську СЕС на 246 МВт

Facebook загрожує багатомільярдний штраф у США через скандал із Cambridge Analytica

Україна поскаржилася до СОТ на нові санкції РФ щодо транзиту

Дефіцит зовнішньоторговельного балансу України у 2018 році зріс у 2,3 раза

Фінляндія, Естонія і Латвія підписали договір про створення регіонального газового ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА