17:30 30.01.2019

Україна має намір стимулювати сортування та спалювання відходів - Концепція енергетичної утилізації сміття в Україні

2 хв читати
Україна має намір стимулювати сортування та спалювання відходів - Концепція енергетичної утилізації сміття в Україні

 В Україні розроблено перелік законодавчих стимулів для роздільного збирання, вивезення та перероблення побутових відходів, а також подальшого генерування енергії з них.

Пропоновані заходи містяться в Концепції енергетичної утилізації сміття в Україні, розробленій Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України спільно з Київською міськдержадміністрацією та Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Документ було представлено у вівторок на конгресі "Бізнес для розумних міст" у Києві.

Зокрема, у концепції пропонується запровадити систему гарантій і стимулів для інвестування у сферу енергетичної утилізації відходів, а також гарантувати підприємству-переробнику постачання встановлених договором обсягів сміття.

За органами місцевого самоврядування хочуть закріпити право призначати єдиного оператора (ЄО) щодо поводження зі сміттям. Останні укладатимуть довгострокові угоди на перероблення сміття, послуги з його вивезення та захоронення. Це дасть змогу залучити приватний капітал у галузь, вважають автори концепції.

Новий закон про житлово-комунальні послуги передбачає поняття тарифу на поводження з відходами. При цьому немає механізму розрахунку його компонента - плати за перероблення, через що інвестор не має гарантії стабільного джерела доходів, йдеться в документі. Тому пропонується встановити чіткі правила тарифоутворення на послуги з енергетичної утилізації відходів, застосувати стимулювальне тарифоутворення та встановити тривалий період дії тарифів.

Як зазначено в концепції, податок на захоронення відходів необхідно підвищити, тоді цей спосіб поводження зі сміттям стане не таким вигідним, як, приміром, спалювання. На сьогодні податок в Україні становить EUR0,15 за тонну, тоді як у країнах Європи - від EUR20 до EUR107.

У концепції зазначено, що спалювання близько 10 млн тонн сміття, які накопичуються в Україні щорічно, дасть змогу замістити близько 1 млрд куб. м природного газу, або 3,5 млн Гкал теплоенергії, або 1,2 млрд кВт-год е/е.

На сьогодні для виробництва теплоенергії використовують лише 2,5% побутових відходів, що накопичуються в Україні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБУ проводить обшуки на ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг"

Аналітики Raiffeisen з урахуванням передвиборчих розкладів очікують нову програму України з МВФ на $ 6-8 млрд до кінця 2019 р.

ФДМ очікує призначення радників із приватизації на найближчому засіданні Кабміну

Суди Нідерландів та Люксембургу відхилили апеляції "Газпрому" щодо примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу

Верховний Суд відхилив скаргу "Укрзалізниці" на рішення про передання Промінвестбанком кредитних договорів з УЗ VR Global Partners

Мінінфраструктури оголосило конкурс із реконструкції старого й будівництва нового вантажного термінала в аеропорту "Бориспіль"

Україна знову закликає РФ до якнайшвидших переговорів про транзит газу на умовах ЄС - виконавчий директор "Нафтогазу"

Мінінфраструктури має намір незабаром оголосити тендер на проектування ЗПС у Дніпрі

Заступник глави МЗС України попереджає про ризики невиплати "Татнафті" $ 112 млн за рішенням міжнародного арбітражу

Данія надала перший дозвіл трубі Baltic Pipe, якою Польща хоче знизити залежність від "Газпрому"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА