16:04 31.01.2019

НКРЕКП схвалює ідею встановлення лічильників за кошти "Нафтогазу"

2 хв читати
НКРЕКП схвалює ідею встановлення лічильників за кошти "Нафтогазу"

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП) схвально поставилася до ідеї забезпечити домогосподарства індивідуальними приладами обліку газу за рахунок коштів НАК "Нафтогаз України", заявила голова регуляторного органу Оксана Кривенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Щодо встановлення лічильників за рахунок "Нафтогазу". Закон "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" передбачає також інші (окрім операторів газорозподільних мереж - ІФ) джерела фінансування. З 2010 року по сьогоднішній день таке фінансування відбувається виключно за кошти тарифу за послуги розподілу природного газу. Тому регулятор схвально ставиться до залучення інших джерел фінансування встановлення лічильників для побутових споживачів. Це зменшить кінцеве навантаження на вартість природного газу для побутових споживачів", - написала вона.

Згідно з даними НКРЕКП, станом на 1 січня 2019 року 89% споживачів використовують вузли обліку. Без них залишаються абоненти, які використовують природний газ для приготування їжі, - їх у країні налічується 1,3 млн. Серед загальної кількості споживачів природного газу 29% із них користуються субсидіями.

За словами О.Кривенко, за кошти, передбачені тарифом, у 2016-2018 рр. у країні було встановлено 600 тис. лічильників на загальну суму 1,043 млрд грн.

Водночас з огляду на те, що інвестиційні програми ГРС на 2019 рік, в яких враховано кошти для встановлення лічильників, вже затверджені з урахуванням нинішніх тарифів (які не переглядали протягом 2017-2018 рр.), а вартість самого лічильника та його встановлення за два роки зросла, необхідно актуалізувати інформацію про кількість вузлів обліку, які може бути встановлено поточного року за кошти, передбачені тарифами.

Як повідомлялося, Кабмін знизив норми споживання газу та зобов'язав "Нафтогаз" передбачити витрати на встановлення лічильників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну

Україна призначила продаж готелю "Україна" на 18 вересня й ОГХК на 9 жовтня

"ArcelorMittal Кривий Ріг" закликає Кабмін не допустити введення уніфікованого тарифу на розподіл е/е

Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну

Погашення боргу за "5-7-9%" з урахуванням поточної динаміки буде викликом - НБУ

Програма "5-7-9%" усе ще потребує звуження - НБУ

Кияни можуть реструктуризувати борги за комунальні послуги і не платити пеню - "Київтеплоенерго"

Споживання е/е в понеділок через спеку прогнозується на максимальному рівні - "Укренерго"

Фокус системи страхування воєнних ризиків спершу буде на роздрібних продуктах - НБУ

Ослаблення гривні на тижні супроводжувалося скороченням інтервенцій НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА