16:04 31.01.2019

НКРЕКП схвалює ідею встановлення лічильників за кошти "Нафтогазу"

2 хв читати
НКРЕКП схвалює ідею встановлення лічильників за кошти "Нафтогазу"

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП) схвально поставилася до ідеї забезпечити домогосподарства індивідуальними приладами обліку газу за рахунок коштів НАК "Нафтогаз України", заявила голова регуляторного органу Оксана Кривенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Щодо встановлення лічильників за рахунок "Нафтогазу". Закон "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" передбачає також інші (окрім операторів газорозподільних мереж - ІФ) джерела фінансування. З 2010 року по сьогоднішній день таке фінансування відбувається виключно за кошти тарифу за послуги розподілу природного газу. Тому регулятор схвально ставиться до залучення інших джерел фінансування встановлення лічильників для побутових споживачів. Це зменшить кінцеве навантаження на вартість природного газу для побутових споживачів", - написала вона.

Згідно з даними НКРЕКП, станом на 1 січня 2019 року 89% споживачів використовують вузли обліку. Без них залишаються абоненти, які використовують природний газ для приготування їжі, - їх у країні налічується 1,3 млн. Серед загальної кількості споживачів природного газу 29% із них користуються субсидіями.

За словами О.Кривенко, за кошти, передбачені тарифом, у 2016-2018 рр. у країні було встановлено 600 тис. лічильників на загальну суму 1,043 млрд грн.

Водночас з огляду на те, що інвестиційні програми ГРС на 2019 рік, в яких враховано кошти для встановлення лічильників, вже затверджені з урахуванням нинішніх тарифів (які не переглядали протягом 2017-2018 рр.), а вартість самого лічильника та його встановлення за два роки зросла, необхідно актуалізувати інформацію про кількість вузлів обліку, які може бути встановлено поточного року за кошти, передбачені тарифами.

Як повідомлялося, Кабмін знизив норми споживання газу та зобов'язав "Нафтогаз" передбачити витрати на встановлення лічильників.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ вважає за доцільне для України розпочати переговори про нову довгострокову програму з МВФ восени

НБУ знизив облікову ставку до 17,5% з 26 квітня

НБУ підтвердив прогноз зростання ВВП та інфляції на 2019-2021 роки

ВР ратифікувала договір із Францією про надання до EUR64 млн кредиту на проект постачання питної води до Маріуполя

ВР дозволила не зараховувати до держбюджету гроші донорів на протимінну діяльність, а направляти їх безпосередньо операторам

Рустам Гільфанов: Дитячі бібліотеки отримали 350 книг від ЛакіБукс до дня книги

Країни-члени НАТО збільшують підтримку України через трастові фонди

AgroGeneration у 2018 р. скоротила чистий збиток на 35%

НБУ в I кв. направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів п’яти банків більше ніж на 3,7 млрд грн

"Укрнафта" на тлі нафтового форс-мажору в Білорусі закликає до стимулювання Україною власного видобутку нафти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА