Інтерфакс-Україна
16:13 01.02.2019

Франція виділила Україні грант EUR560 тис. на будівництво пілотної energy storage

3 хв читати
Франція виділила Україні грант EUR560 тис. на будівництво пілотної energy storage

Міністерство економіки та фінансів Франції виділило Україні грант EUR560 тис. для фінансування спільного проекту НЕК "Укренерго" і RTE International щодо реалізації першої в Україні системи energy storage, повідомила прес-служба українського підприємства.

За її даними, в найближчі півроку заплановано реалізацію RTE International першого етапу проекту - техніко-економічного обґрунтування й технічних завдань для подальших робіт. На другому етапі буде визначено можливу вартість, створено модель майбутньої системи зберігання та дорожню карту з переліком усіх необхідних заходів для здійснення спільного проекту.

У НЕК зазначають, що проект має велике значення для майбутнього розвитку української енергетики та інтеграції вітчизняної енергосистеми з енергосистемою континентальної Європи, оскільки однією з вимог є забезпечення необхідного обсягу первинного регулювання частоти.

Крім того, протягом останніх кількох років в Україні спостерігається збільшення обсягів виробництва вітрової та сонячної генерації, що потребують будівництва додаткових високоманеврових потужностей, що відповідають екологічним вимогам європейських країн.

"Початок співпраці з компанією RTE - провідним гравцем європейського ринку, реалізація складного та інноваційного проекту energy storage - це суттєвий крок на шляху нашої європейської інтеграції та посилення енергетичної безпеки України", - зазначив глава НЕК Всеволод Ковальчук.

"RTE International надасть консультаційну підтримку для розвитку української енергосистеми відповідно до найкращих міжнародних стандартів. Також ми залучатимемо до співпраці лідерів у сфері енергонакопичувальних технологій - французькі компанії Saft, Blue solutions, Clean Horizon і Entech", - додав керівник RTE-International Ніколя Бреам.

Раніше в "Укренерго" заявляли, що розглядається три варіанти будівництва energy storage. Перший - із розташуванням 200 МВт в одному місці, другий - у декількох місцях із поділом на 4-5 частин, третій - із децентралізованим розташуванням декількох десятків блоків малої потужності. Останній варіант може передбачати розміщення energy storage уздовж центральних автотранспортних магістралей (Київ-Львів-держкордон, Київ-Харків, Київ-Дніпро, Київ-Одеса-держкордон) паралельно зі створенням мережі зарядних станцій для електромобілів.

Як повідомлялося, об'єднана енергосистема (ОЕС) України сьогодні може прийняти ще до 3 ГВт нових потужностей сонячних і вітряних електростанцій (СЕС і ВЕС) без ризику розбалансування і серйозних змін у своїй структурі.

В умовах стрімкого розвитку ВДЕ необхідно будівництво 2,5 ГВт високоманеврових балансувальних потужностей (акумуляторних або газопоршневих станцій) в Україні до 2025 року. Вартість зведення таких потужностей – майже 55 млрд грн. Швидкодіючі маневрені потужності мають покривати 30% встановленої потужності ВДЕ.

Якщо Україна не побудує високоманеврені потужності, то за зростання частки ВДЕ їй доведеться обмежувати вироблення АЕС (працюють у базовому режимі) і підвищувати частку вугільних ТЕС (здатних до маневрування) - це підніме загальну вартість електроенергії, що генерується, в 1,6 раза.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, але буде перетворено в закрите акціонерне товариство.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нібулон" почав надавати аграріям послуги збирання врожаю, вже опрацював 5 тис. га на Одещині

Біткойн оновив історичний максимум, торгується вище $122 тис.

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА