09:51 08.02.2019

Кандидат США на пост глави Світового банку вважає за необхідне скоротити кредити для Китаю

2 хв читати

Кандидат США на пост глави Світового банку (СБ) Девід Мальпас вважає за необхідне скоротити обсяги кредитування, які організація направляє Китаю, і зосередити зусилля на підвищенні якості життя в бідних країнах.

"Йдеться не про повне припинення допомоги Китаю, але, скоріше, про зрушення у відносинах, з тим щоб більше грошей було доступно для країн з більш низьким рівнем доходів або країн, що розвиваються", - заявив він в інтерв'ю Bloomberg TV.

Реформа СБ, рішення щодо якої було прийнято минулого року, вже передбачає скорочення кредитування Китаю, і Д.Мальпас лише хоче домогтися її реалізації. У разі обрання на пост президента СБ він збирається підвищити ефективність організації в боротьбі з крайньою бідністю.

ВВП Китаю складає близько $ 18 тис. У розрахунку на душу населення з урахуванням купівельної спроможності, що можна порівняти з рівнем доходів у країнах з середини списку, наприклад, у Бразилії і Таїланді.

Чинний глава банку Джим Ен Кім вирішив піти у відставку достроково і покинув свій пост 1 лютого.

Цього тижня президент США Дональд Трамп офіційно назвав заступника міністра фінансів з міжнародних відносин Девіда Мальпаса кандидатом на пост президента Всесвітнього банку. При цьому 62-річний Д.Мальпас відомий як критик цієї міжнародної фінансової організації, він послідовно дорікав СБ у неефективності, зайвому кредитуванні Китаю, а також заявляв, що глобалізм і багатосторонній підхід у міжнародних відносинах "зайшли занадто далеко".

У минулому році Д.Мальпас зіграв важливу роль в узгодженні збільшення капіталу СБ на $ 13 млрд.

За словами Д.Мальпаса, рішення Вашингтона щодо висунення його кандидатури було добре прийнято іншими країнами-учасницями СБ. Однак він не уточнив, про які саме держави йдеться.

Глава Світового банку є традиційно представником США, які мають 16% капіталу цієї організації. Рада виконавчих директорів банку буде розглядати кандидатури на пост керівника організації з 7 лютого до 14 березня.

У найближчі тижні Д.Мальпас відвідає низку країн з метою заручитися підтримкою на березневому голосуванні ради.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА