11:27 11.02.2019

МВФ підтримує рішення ФРС призупинити підвищення ставок

2 хв читати
МВФ підтримує рішення ФРС призупинити підвищення ставок

Новий головний економіст Міжнародного валютного фонду (МВФ) Гіта Гопінат підтримала рішення Федеральної резервної системи (ФРС) призупинити підвищення процентних ставок на тлі ослаблення зростання економіки та посилення ризиків.

В інтерв'ю Financial Times вона повідомила про погіршення перспектив світової економіки, зазначивши, що ризики "є суттєвими і вони зростають".

На думку Г.Гопінат, пауза у підвищенні ставок ФРС матиме позитивний вплив на економіку США, в якій наразі зберігається позитивний залишковий вплив податкової реформи.

"Той факт, що ФРС поставила підвищення рейтингів на паузу, значно підтримає економіку. Ми поділяємо думку ФРС про необхідність підходу, що ґрунтується на фактичних даних", - сказала вона.

Зрушення в політиці Федрезерву також підтримало ринки країн, що розвиваються, які протягом усього минулого року страждали від жорсткості умов фінансування, зазначає головний економіст МВФ.

"Валюти emerging markets значно подешевшали в 2018 році, приплив капіталу ослаб. Зараз ми спостерігаємо припинення обох тенденцій", - заявила Г.Гопінат.

На запитання про гальмування китайської економіки вона відповіла, що уповільнення частково пов'язане зі скороченням нового кредитування через жорсткість регулювання в Китаї. Водночас Г.Гопінат висловила сподівання, що Китай і США досягнуть угоди про торгівлю і відмовляться від взаємного мита. "Усунення мита і, що важливіше, відчуття, що відмова від них буде довгостроковою, допоможе не лише Китаю, але і з прогнозом світової економіки загалом", - сказала вона.

Г.Гопінат перейшла до МВФ як головний економіст з початку поточного року. До цього вона була професором економіки Гарвардського університету і спеціалізувалася на питаннях формування обмінних курсів валют.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гаазький арбітраж ухвалив рішення на користь ПриватБанку і Коломойського проти РФ щодо експропріації активів у Криму

"Укртрансгаз" у позові до НКРЕКП оскаржує положення Кодексу ГТС про несанкціонований відбір газу

Українці в перший день роботи нового закону про валюту купили онлайн близько $4 млн

"Нафтогаз" розраховує на ухвалення Верховною Радою законопроекту про концесії для активізації відбору інвестора управління ГТС

Кияни помилково заплатили за е/е старому постачальнику 39 млн грн

"ДТЕК" побудував найбільшу в Україні Нікопольську СЕС на 246 МВт

Facebook загрожує багатомільярдний штраф у США через скандал із Cambridge Analytica

Україна поскаржилася до СОТ на нові санкції РФ щодо транзиту

Дефіцит зовнішньоторговельного балансу України у 2018 році зріс у 2,3 раза

Фінляндія, Естонія і Латвія підписали договір про створення регіонального газового ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА