17:29 11.02.2019

Верховний Суд визнав неправомірним віднесення Златобанку до категорії неплатоспроможних

3 хв читати
Верховний Суд визнав неправомірним віднесення Златобанку до категорії неплатоспроможних

 Велика палата Верховного Суду визнала неправомірним рішення Національного банку України (НБУ) від 13 лютого 2015 року про віднесення ПАТ "Златобанк" (Київ) до категорії неплатоспроможних.

Як повідомляється на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), відповідне рішення суд ухвалив за підсумками засідання 5 лютого 2019 року.

"Постановою від 5 лютого 2019 року Велика палата Верховного Суду залишила без змін постанову Окружного адмінсуду Києва від 14 липня 2017 року та Київського апеляційного адмінсуду від 25 жовтня 2017 року, в яких визнано протиправною і скасовано постанову правління НБУ №105 від 13 лютого 2015 року "Про віднесення ПАТ "Златобанк" до категорії неплатоспроможних", - зазначено в повідомленні.

Крім того, Велика палата Верховного Суду визнала протиправною і скасувала постанову правління НБУ №310 від 12 травня 2015 року "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Златобанк" і рішення ФГВФО: №30 від 13 лютого 2015 року "Про запровадження тимчасової адміністрації в ПАТ "Златобанк", №99 від 13 травня 2015 року "Про початок процедури ліквідації ПАТ "Златобанк" і призначення уповноваженої особи на ліквідацію банку", №100 від 18 травня 2015 року "Про внесення змін до рішення виконавчої дирекції фонду №99" від 13 травня 2015 року і №391 від 24 березня 2016 року "Про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ "Златобанк" на два роки до 13 травня 2018 року включно".

Крім цього, суд зобов'язав НБУ надати Златобанку термін для проведення дій щодо фінансового оздоровлення після проведення заходів з його ліквідації.

Водночас ФГВФО зазначає, що скасування рішення про віднесення Златобанку до неплатоспроможних не поновлює його платоспроможності й не передбачає повернення фінустанови на ринок, оскільки це не передбачено в законі.

Фонд гарантування вкладів очікує повного тексту постанови Великої палати Верховного Суду, за результатами аналізу якого розгляне питання звернення до суду із заявою про роз'яснення цього судового рішення.

Тим часом ФГВФО зазначає, що колишні акціонери Златобанку можуть скористатися цим судовим рішенням і вивести фінустанову за межі правового поля.

"Втрата Фондом контролю над активами фактично унеможливить задоволення вимог вкладників та кредиторів на загальну суму у понад 6,5 млрд грн, зокрема вкладників-фізичних осіб, на більш як 1,8 млрд грн, за процедурою, передбаченою законом. Під питанням також опиняються вже здійснені виплати: з моменту визнання Златобанку неплатоспроможним ФГВФО виплатив близько 825 млн грн майже 14 тис. вкладникам", - зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, НБУ 13 лютого 2015 року ухвалив рішення про віднесення Златобанку до категорії неплатоспроможних.

"Оскільки ПАТ "Златобанк" після закінчення робочого дня 12 лютого 2015 року, всупереч вимогам НБУ, здійснило операції зі значним ризиком для вкладників та інших кредиторів банку, правління Нацбанку з метою захисту кредиторів банку та інтересів держави було змушене негайно прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних", - аргументував тоді своє рішення регулятор.

Златобанк заснований у 2008 році. Найбільшим акціонером фінустанови на 1 жовтня 2014 року було ТОВ "Авангард-Експо" (97,94%), єдиним бенефіціаром - Олена Якименко.

Згідно з даними Нацбанку України на 1 жовтня 2014 року за розміром загальних активів (7,893 млрд грн) банк посідав 27-е місце серед 166 українських банків.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трамп у вересні і жовтні посилить мита на китайські товари

Зростання ВВП України в 2019-2020гг не перевищить 3%

Трамп пообіцяв відповісти на введення Китаєм мит для американських товарів

Україна і Світовий банк найближчими роками мають вийти на інший рівень співпраці - Гончарук за підсумками зустрічі з президентом СБ Мальпасо

НКЦПФР розпочала діалог з профучасниками із залученням членів команди Зеленського

Частка безготівкових розрахунків в Україні в I пів.-2019 сягнула 49,4%

"Енергоатом" і канадська Cameco підписали меморандум про співпрацю

Глава "Укравтодору" за залучення коштів Митного експерименту на будівництво мостового комплексу в Запоріжжі

Китайська Norinco може інвестувати 150 млн грн у модернізацію двох заводів "Укрспирту" на Львівщині

Кабмін схвалив EUR52 млн кредиту ЄБРР для "Укргазвидобування" під держгарантії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА