Економіка

НАБУ завершило досудове розслідування щодо причетності міжнародного зернотрейдера до справи ДПКЗУ

 Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завершило досудове розслідування щодо причетності міжнародного зернотрейдера до справи про нанесення $60 млн збитків "Державній продовольчо-зерновій корпорації України" (ДПЗКУ), повідомило НАБУ на своєму сайті.

"Детективи НАБУ з’ясували, що представник міжнародного зернотрейдера та посадовці ДПЗКУ організували корупційну схему, за якою зерно, що належало держкомпанії… було поставлено до Саудівської Аравії. Детективи НАБУ мають докази, що представник міжнародного зернотрейдера через іноземні компанії, зареєстровані на Кіпрі, легалізував понад $40,9 млн (понад 577 млн грн), діючи згідно з вказівками організатора схеми, яким виявився громадянин Угорщини", - наголошується в повідомленні на сайті НАБУ.

Згідно з інформацією, НАБУ надало доступ до матеріалів досудового розслідування підозрюваному та стороні захисту. Після ознайомлення сторона захисту складе обвинувальний акт для подальшого направлення до суду.

За інформацією антикорупційного відомства, НАБУ розпочало розслідування у справі ДПКЗУ в липні 2016 року. Агентство встановило причетність до злочину деяких осіб, серед яких - екс-голова правління ДПЗКУ.

За даними НАБУ, двоє обвинувачених "пішли на угоду з обвинуваченням і компенсували завдану ними шкоду в розмірі $60 тис.". Обвинувальний акт щодо радника голови правління ДПЗКУ в січні 2018 року направлено до суду. Ще двоє людей перебувають у розшуку.

Як повідомлялося, Генеральна прокуратура України 6 грудня 2016 року направила до Печерського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно екс-керівника страхової компанії "Гарант Престиж" (Донецьк).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ