19:49 11.02.2019

Рівень тіньової економіки в Україні за 9 місяців 2018 року знизився до 32%

2 хв читати
Рівень тіньової економіки в Україні за 9 місяців 2018 року знизився до 32%

Рівень тіньової економіки в Україні в січні-вересні 2018 року знизився на 1 процентний пункт (п. п.) порівняно з аналогічним періодом 2017 року, йдеться в оприлюдненому в понеділок звіті Мінекономрозвитку (МЕРТ).

"Два з чотирьох методів, із використанням яких здійснюється оцінка рівня тіньової економіки, показали скорочення порівняно з дев'ятьма місяцями 2017 року", - наголошується в документі.

При цьому розрахунки за двома іншими методами не виявили змін, свідчать дані міністерства.

Як зазначає МЕРТ, детінізація стала наслідком збереження позитивних економічних тенденцій та ознак загальної економічної стабілізації, посилення ринкових тенденцій і поступової оптимізації формування цін на внутрішніх ринках, зокрема у результаті демонополізації ринків поряд із впроваджуваною НБУ жорсткою монетарною політикою. Позитивній динаміці сприяло також збереження сприятливих умов ведення бізнесу, про що, на думку авторів звіту, свідчить високий рівень ділової активності та поліпшення очікувань.

Водночас динаміка детінізації української економіки стримується невирішеними проблемами, які негативно відображаються на розвитку економіки країни загалом, зокрема наявністю непідконтрольних територій і збереженням викликів стабільного функціонування фінансової системи, йдеться в документі.

"Порівнюючи аналогічні показники попередніх років, варто зазначити, що 32% - це найнижчий рівень за останні десять років із розрахунку за період дев'яти місяців кожного року", - зазначено у звіті.

Найбільший рівень тіньової економіки традиційно виявив метод "витрати населення - роздрібний товарообіг" - 49% ВВП, що на 3 п. п. нижче порівняно із січнем-вереснем 2017 року. Це супроводжувалося зростанням торгівлі в легальному секторі великими темпами, зазначено у звіті. Водночас вдосконалений метод "витрати населення - роздрібний товарообіг" засвідчив зростання на 2 п. п. - до 55% ВВП, що в МЕРТ пояснюють зростанням купівельної спроможності.

Електричний метод показав зниження рівня тіньової економіки на 1 п. п. - до 22% ВВП.

При цьому розрахунки за монетарним методом не показали змін порівняно з аналогічним періодом 2017 року - відповідний показник залишився на рівні 23% ВВП, як і вдосконалений монетарний метод - на рівні 38% ВВП.

Рівень тіньової економіки за методом збитковості підприємств - до 22% ВВП, що відповідає рівню аналогічного періоду 2017 го.

МЕРТ зафіксував за методом збитковості збільшення рівня тіньової економки в чотирьох секторах: "транспорт і складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність", переробна промисловість, операції з нерухомістю, "фінансова і страхова діяльність". Тенденція до скорочення "тіні" збереглася в добувній промисловості та будівництві.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Німецька DEG ухвалила $ 20 млн фінансування "Астарті"

НБУ програв апеляцію у справі про виключення аудитора ПриватБанку PwC із реєстру

Радник президента критикує НБУ за повільне зниження облікової ставки

Fozzy Group відкрила найбільший "Сільпо" в Україні, планує до кінця 2019 року запустити ще 6-7 магазинів

ЄБРР і Глобальний екологічний фонд виділять $55,8 млн на підтримку розвитку біоенергетики в Україні

Влада ФРН вимагає збереження транзиту газу через Україну після запуску "Північного потоку-2"

До польського СПГ-термінала прибуло судно з американським скрапленим природним газом для України - посольство США в Києві

АМПУ вимагатиме від Росії понад 1,24 млрд грн компенсації за втрачене майно в кримських портах

Київрада закликає парламент справедливо розподіляти податки для Києва

Україна закінчить співпрацю з МВФ в 2023 році

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА