Інтерфакс-Україна
16:31 13.02.2019

МЕРТ вважає чинними введені до валютної лібералізації спецсанкції щодо суб'єктів ЗЕД - лист

2 хв читати
МЕРТ вважає чинними введені до валютної лібералізації спецсанкції щодо суб'єктів ЗЕД - лист

Спеціальні санкції до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), введені до 7 лютого - дати вступу в силу закону "Про валюти і валютні операції", продовжують діяти, йдеться в листі Мінекономрозвитку (МЕРТ) за підписом першого віце-прем'єра - глави МЕРТ Степана Кубіва, переданому агентству "Інтерфакс-Україна" одним із банків.

"... щодо суб'єктів ЗЕД України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, до яких застосовані спеціальні санкції до введення в дію закону, до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання закону "Про ЗЕД" і/або пов'язаних з ним законів України, державні органи і суб'єкти господарювання мають керуватися законодавством, що діяло до дня введення в дію закону", - йдеться в документі.

МЕРТ вказує, що закон "Про валюти та валютні операції", скасовує статтю №37 закону "Про ЗЕД", який наділяє МЕРТ повноваженнями накладати санкції у вигляді індивідуального режиму ліцензування та тимчасового припинення ЗЕД за поданнями ДФС і контрольно-ревізійної служби, правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, Нацкомфінпослуг, Нацбанку або за рішенням суду.

Міністерство визнає, що ст.58 Конституції України дозволяє зворотну дію закону в часі в разі, якщо він пом'якшує або скасовує відповідальність особи. Водночас МЕРТ відзначає рішення Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 у справі № 1-7/99, згідно з яким така зворотна дія може бути передбачена шляхом прямої вказівки на це в законі, а в законі про валютної лібералізації такої вказівки немає.

"На жаль, такий лист з'явився. Думаю, підприємствам буде не складно "знести" цей документ МЕРТ через суд", - висловило свою думку агентству "Інтерфакс-Україна" високопоставлене джерело в уряді, що побажало залишитися неназваним.

Натомість в одному з банків зазначили, що наявність цього листа МЕРТ ускладнює роботу фінустанов, тому що їм необхідно визначитися, чи виконувати заявки їхніх клієнтів - суб'єктів ЗЕД, згідно з лібералізованим валютним законодавством, чи врахувати позицію міністерства.

Згідно з інформацією на сайті МЕРТ, останні масштабні санкції щодо суб'єктів ЗЕД були введені трьома наказами від 24 січня №80-82 на підставі поданих ДФС ще в листопаді минулого року подань, які вступили в силу з 3 лютого. Вони стосуються 280 українських компаній і 356 іноземних компаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

Кабмін погодив залучення 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи на виплату компенсації по "єВідновленню" - Шмигаль

Кабмін погодив залучення 100 млн євро ЄІБ на відновлення критичної та соціальної інфраструктури - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА