12:17 18.02.2019

Мінсоцполітики пропонує жорстко обмежити використання ФОП

2 хв читати
Мінсоцполітики пропонує жорстко обмежити використання ФОП

 Міністерство соціальної політики України оприлюднило законопроект, згідно з яким пропонує жорстко обмежити використання фізосіб - приватних підприємців - замість найму на роботу.

Оприлюднений на сайті міністерства законопроект передбачає визначити сім ознак трудових відносин, збіг трьох із них дає підстави вважати такі відносини трудовими.

Серед таких критеріїв зазначені: оплата винагороди за послуги двічі або більше разів; особисте виконання роботи (надання послуг) за конкретною кваліфікацією, професією або посади за дорученням і під контролем особи, в інтересах якої ці послуги надаються або уповноваженої ним особи; частка винагороди за виконану роботу (надані послуги) є єдиним джерелом доходу особи і становить понад 75% його доходу протягом шести календарних місяців.

Крім цього Мінсоцполітики пропонує визначити серед ознак трудових відносин виконання роботи на робочому місці, що визначає роботодавець, з дотриманням внутрішнього трудового розпорядку; виконання робіт, аналогічних до виконуваної штатними співробітниками роботодавця; надання коштів виробництва (устаткування, інструментів, матеріалів, сировини, робочого місця) особою, на користь якої виконуються роботи, а також той факт, що тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконуються роботи (надані послуги).

При цьому законопроект передбачає визначити штрафи в розмірі 30 мінімальних зарплат (125,19 тис. грн).

Згідно з аналізом регуляторного впливу, що також оприлюднено на сайті Мінсоцполітики, пропоновані норми стосуватимуться 1,7 млн мікропідприємців, 1,7 млн - малих, 15 тис. підприємств середнього бізнесу і 399 великих компаній.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Кернел" оголосив про розміщення євробондів на $ 300 млн зі ставкою купона 6,5%

Милованов назвав ситуацію із зупинкою тютюнового заводу BAT шантажем держави виробником

Корпорація "Богдан" заперечує звинувачення у завищенні ціни "Богдан-63172", вважає ситуацію загрозливою для виконання ДОЗ

"Метінвест" залучив близько $ 350 млн за підсумками угоди щодо часткового викупу євробондів-2023 і випуску нових облігацій

Болгарія бореться за новий завод Volkswagen, готова збільшити обсяг субсидій

Влада і бізнес співпрацюватимуть з питань впровадження блокчейн-технологій і регулювання ринку віртуальних активів

Дефіцит загального фонду держбюджету за 9 міс. сягнув 25,8 млрд грн - Мінфін

Місія МВФ незабаром повернеться в Україну - директор європейського департаменту МВФ

Кабмін запропонував Верховній Раді врегулювати діяльність у сфері азартних ігор

Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект для створення незалежного оператора ГТС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА