Інтерфакс-Україна
19:01 27.02.2019

У розрахунок тарифу на проїзд у харківському метро включено витрати, не пов'язані з перевезенням пасажирів

2 хв читати
У розрахунок тарифу на проїзд у харківському метро включено витрати, не пов'язані з перевезенням пасажирів

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) під час перевірки економічного обґрунтування тарифу на проїзд у метро, затвердженого виконкомом міськради 6 лютого, встановило, що до калькуляції включено витрати, не пов'язані з наданням послуг із перевезення пасажирів.

"Територіальне відділення Антимонопольного комітету України попередньо встановило, що до калькуляції включено витрати, які не пов'язані наданням послуг із перевезення пасажирів і суперечать Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (метрополітену), затвердженому наказом Міністерства транспорту і зв'язку України від 05.03.2007 №191... Відповідні дані направлено до прокуратури Харківської області", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті тервідділення АМКУ.

У Харківському обласному територіальному відділенні кореспонденту агентства "Інтерфакс-Україна" відмовилися відповісти на запитання, про які саме послуги йдеться.

У прес-службі прокуратури Харківської області кореспонденту агентства "Інтерфакс-Україна" підтвердили, що отримали матеріали від територіального управління АМКУ.

"Їх буде долучено до відкритого 20 лютого кримінального провадження (за фактом невиконання рішення суду про призупинення дії нових тарифів на проїзд у міськелектротранспорті - ІФ). Ці дані вивчать слідчі та прокурори, їм буде надано правову оцінку", - сказали в прес-службі обласної прокуратури.

Водночас у прес-службі КП "Харківський метрополітен" заявили, що територіальне відділення АМК визнало економічно обґрунтованим тариф, згідно з яким вартість проїзду становить 8 грн.

"Харківський метрополітен надав до обласного теруправління Антимонопольного комітету всі необхідні документи і відповідні калькуляції. Також Антимонопольний комітет України неодноразово запитував додаткову інформацію та пояснення, які Харківський метрополітен надав у повному обсязі. За результатами ревізії було здійснено додаткову перевірку. Порушень економічної обґрунтованості тарифу виявлено не було", - йдеться в повідомленні прес-служби КП "Харківський метрополітен".

Як повідомлялося, 6 лютого виконком Харківської міськради затвердив збільшення вартості проїзду в тролейбусах і трамваях із 4 грн до 6 грн, а також у метро з 5 грн до 8 грн.

Громадська організація "Харківський антикорупційний центр" (ХАЦ) і депутат міськради, адвокат Ігор Черняк подали позови до виконкому міськради з вимогою скасувати рішення щодо підвищення вартості проїзду в міськелектротранспорті. За словами І.Черняка, підставою для скасування рішень про підвищення вартості проїзду є порушення процедури прийняття регуляторних актів (зокрема, не було оприлюднено аналіз регуляторного впливу), а також те, що рішення виконкому підписав не міський голова Геннадій Кернес, а секретар Харківської міськради Олександр Новак.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА