15:16 05.03.2019

Голова НКЦПФР констатує відсутність прогресу у виконанні вимог МВФ у сфері регулювання небанківських фінпослуг

2 хв читати
Голова НКЦПФР констатує відсутність прогресу у виконанні вимог МВФ у сфері регулювання небанківських фінпослуг

Голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) Тимур Хромаєв підтвердив прибуття технічної місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) до України для оцінки прогресу в розвитку національних ринків капіталу і констатує відсутність прогресу в цій сфері.

"Що ми можемо показати нашим кредиторам? НІЧОГО! Жоден галузевої структурний маяк не виконано", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Голова Нацкомісії нагадав, що Україна в рамках співробітництва з фондом зобов'язалася до кінця березня 2019 року ухвалити закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг" №2413а (так званий закон про спліт) і закон "Про захист інвесторів від зловживань на ринках капіталу" №6303д.

Розгляд обох законопроектів Верховна Рада відстрочила.

Окрім цього, розгляду очікує законопроект №9035, який було розроблено замість відхиленого на початку липня 2018 року проекту закону "Про ринок капіталу та організовані товарні ринки" №7055. Водночас Т.Хромаєв додав, що розгляд цього документа немає сенсу без ухвалення двох вищезазначених.

Голова НКЦПФР зазначив, що чергова відстрочка в ухваленні законопроектів суттєво гальмує розвиток українських ринків капіталу.

"Через розвиток ринків капіталу ми можемо зробити багатшими наших громадян, українські компанії. Замість цього, кожен день відстрочки реформ - це збитки. Могли б заробляти, але втрачаємо", - зазначив Т.Хромаєв.

Як повідомлялося, нову програму співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by було затверджено 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або майже $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (приблизно $1,4 млрд) надано відразу, тоді як решту коштів буде надано за підсумками перегляду програми в травні та вересні 2019 року.

У період з 5 до 13 березня в Україні працює технічна місія МВФ, яка має намір оцінити ситуацію в економічній сфері.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА